"Důvodem je dlouhodobá nespokojenost s hospodářskými výsledky, které souvisí i se způsobem a efektivitou vedení příspěvkové organizace zámku Štiřín," řekla ČT mluvčí ministerstva zahraničních věcí Johana Grohová.
Vláda rozhodla o prodeji Štiřína v rámci sdružování nemovitostí
O prodeji lukrativní nemovitosti se začalo uvažovat kvůli úsporným opatřením, v roce 2009 tuto myšlenku ministerstvo opustilo a na konci loňského roku o prodeji znovu rozhodlo. "Já se do domnívám, že je to zástupný důvod, a tím skutečným důvodem je můj zásadní postoj ve věci prodeje zámku Štiřín," řekl ČT Hrubý.
V březnu minulého roku zveřejnil Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) porušení zákona ve Štiříně. Jeho pracovníci uzavřeli v rozporu se zákonem leasingovou smlouvu na auto, čímž zámek neoprávněně čerpal přes 350.000 korun ze státního rozpočtu. Porušil tím podle NKŮ rozpočtovou kázeň. Štiřín také například rovněž v rozporu s rozpočtovými pravidly čerpal peníze z rezervního fondu.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: čtk, mp