Pokud se někdo v době nouzového stavu cítil omezen ve svých právech nespravedlivě, v přemíře a tedy v rozporu se zákony, může tento svůj pocit přetavit do žaloby, o které pak budou rozhodovat soudy, sdělila Zemanová na úvod – s tím, že z právního hlediska v době koronavirové krize nebyl svět spravedlivý.
„Soudy budou ti, kteří se nyní budou pokoušet takové případy částečně napravovat a případně říci: Ano, zde se stala nespravedlnost,“ doplnila. Soudy se prý už opět rozběhly a fungují téměř na sto procent. Očekává, že krize bude mít velké negativní důsledky. „Pravděpodobně přijde ekonomická krize,“ uvedla prezidentka Soudcovské unie ČR.
Až tato krize pomine, zřejmě justice bude muset vyřešit možná velký objem případů. Jsou na to soudy připraveny? „Soudy musí být vždy připraveny ochránit práva občanů v přiměřené době. Budeme se snažit ze všech sil, a pokud bude nápor nových věcí velký, musíme na určitou dobu nasadit všechny naše rezervy a pracovat přesčas,“ podotkla Zemanová.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: nab