Senátor Veleba čtenářům: Dienstbier má volný přístup do televize, ale pravdu nezakryje

9. 1. 2016 19:01

Z PROFILŮ Senátor Jan Veleba (SPO) odpovídal na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Mimo jiné sdělil, že chystá sérii debat v různých městech České republiky, kde se bude vyjadřovat k uprchlické krizi. A nebude sám, společnost mu budou dělat jeden armádní generál a jeden analytik. Proč? Prý proto, aby nebylo možné umlčet pravdu, o což se prý mnozí lidé snaží.

Senátor Veleba čtenářům: Dienstbier má volný přístup do televize, ale pravdu nezakryje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda SPO Jan Veleba a prezident Miloš Zeman

Čtenář vystupující pod označením „bezpartijní“ vyjádřil senátoru Velebovi pochvalu za to, jak hodnotí uprchlickou krizi. Je přesvědčen, že německá kancléřka Angela Merkelová či ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD) nebudou mít sílu a odvahu zastavit uprchlickou krizi. „Říkejte to do kamer často a naplno, že jsou to zbabělci a vlastizrádci, aby to co nejvíce občanů vidělo a slyšelo, a tím nemyslím jen vás, ale i jiné senátory, kteří mají stejné názory, půjde to?“ ptal se rozzlobený čtenář.

Veleba oznámil, že pro lepší informovanost občanů udělá mnohé. „Není to tak jednoduché, protože oni ti shora jmenovaní mají v podstatě neomezený přístup do televize, kde názorový proud, ke kterému patřím, si o tom může nechat jen zdát. Ale v dnešní době se to nedá zastavit, jsou další možnosti. Já třeba 27. ledna startuji večerní besedy s občany, které budou vždy ve větším městě v sále, a bude mě doprovázet jeden armádní generál a jeden analytik. Toto je pravda pro hodně náročné, ale vidím v tom větší smysl než v pobíhání po náměstích. Pak tu máte internet, Facebook atd.,“ napsal.

Další odpovědi naleznete zde.

Pochvaly  se dočkal Veleba také od pana Václava V. Přišel však také jeden razantní dotaz od čtenáře s přezdívkou „ruce vzhůru kremloidi“. „Pane Velebo, pod jakým nickem v diskusích zde na PL vystupujete? Předem děkuji za PRAVDIVOU odpověď,“ napsal.

Člen horní komory označil dotaz za velmi hloupý a požádal občana, aby vystoupil z anonymity.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

EXKLUZIVNĚ Tlak Američanů na nákup vrtulníků je extrémní. Máme dokumenty, známe firmy, jména českých vojáků. Víme, jak probíhá tvrdý lobbing USA na našem území

16:06 EXKLUZIVNĚ Tlak Američanů na nákup vrtulníků je extrémní. Máme dokumenty, známe firmy, jména českých vojáků. Víme, jak probíhá tvrdý lobbing USA na našem území

Nákup víceúčelových vrtulníků pro armádu by mohl být v ideálním případě zadán v létě. Po jednání sně…