Sexuální výchova imigrantů, v Norsku. Vaše chování není špatné, ale nemusí být pochopeno, říkají jim prý

11. 1. 2016 16:55

Komentátor Jan Jandourek na webu Svobodné fórum informuje o obnovených snahách vzdělávat přistěhovalce. Norsko totiž zavedlo výuku o tamních sexuálních normách, aby tak předešlo sexuálnímu násilí na ženách ze strany migrantů. Rozdílné smýšlení totiž neznamená, že bychom nemohli žít jeden vedle druhého.

Sexuální výchova imigrantů, v Norsku. Vaše chování není špatné, ale nemusí být pochopeno, říkají jim prý
Foto: wikipedia
Popisek: Norská vlajka

„Norsko začalo se školením imigrantů, jak je to v Evropě se sexuálním chováním,“ napsal Jandourek o norském rozhodnutí zavést kurzy sexuální výchovy, ke kterému Norové dospěli po událostech v Kolíně nad Rýnem.

Integrace je totiž novým tématem číslo jedna severní Evropy. To, že mají migranti jiné kulturní zvyklosti, je nezvratitelný fakt, je však nutné jim ukázat, jak to funguje v zemi, do které zrovna přišli. „S více než milionem žadatelů o azyl, kteří přišli do Evropy v letošním roce, se rostoucí počet evropských politiků kloní k tomu, poskytovat ‚trénink‘ ohledně sociálních zvyklostí,“ uvedl Jandourek.

Doposud se o to nikdo nezajímal, jelikož měli politici strach, že „budou obviněni ze stigmatizace migrantů jako potenciálních násilníků a nahrají tak antipřistěhovaleckým politikům“.

Norsko však není jedinou zemí, která výuku zavedla. Další takovou je Dánsko, kde se návrhy na sexuální výchovu pro migranty projednávaly v říjnu, krátce poté, co došlo k několika znásilněním na severu země. Podobné kurzy chce zavést i Belgie.

„Neexistuje jediný kulturní kód, podle kterého bychom mohli říci, co je dobré nebo špatné chování, protože chceme mít svobodnou společnost,“ řekla Linda Hagenová ze společnosti Hero, jež spravuje téměř polovinu norských uprchlických středisek. „Musí existovat tolerance pro postoje, které mohou být považovány za nemorální podle některých tradičních nebo náboženských norem.“

V mnoha případech se takové kurzy zdají nutností. „Například osmnáctiletý muž říká, že je překvapen zájmem nějaké norské dívky. On ale předpokládá, že chce, aby se s ním vyspala,“ řekla Hagenová.

Celý text zde

„U nás nepochybně taková zpráva o západních snahách ‚školit‘ imigranty vyvolá posměch různých jednodušších nacionalistických myslí,“ uvedl Jandourek, který ji však hodnotí jako „jedinou cestu“, jak snížit tření mezi jednotlivými kulturami.

„Někteří lidé ještě nepochopili, že běženci přicházet budou, a otázka nezní, jestli tomu tak bude, ale jak se podle toho zařídíme,“ napsal Jandourek s tím, že nošení střelných zbraní, které propagují někteří politici, by bylo řešením pouze v případě, že bychom se tu všichni vystříleli a udělali tak pro ně místo.

Problém však spočívá v tom, že všichni stále jen mluví, řeší, přemýšlí a výsledkem je pouze nefunkční byrokratický aparát, kdy rozlišujeme, koho kam přijmout, nepřijmout a poslat, neposlat, klidně i zpátky do války, pokud jejich domovinu zrovna považujeme za bezpečnou.

Na závěr dal celou situaci do srovnání s USA. „V dobře opevněných USA počet ilegálních imigrantů stoupl od roku 1990 do roku 2015 z 3,5 milionu na 11 milionů. Osm milionů z nich pracuje,“ napsal Jandourek a dodal, že úřady to nechávají být, jelikož USA potřebuje pracovní sílu.

„Plot na jižní hranici Spojených států příliv lidí z Mexika omezil, ale do budoucna se dá spíš čekat, že hranice se stane prostupnou legálně, protože území od Kanady po Mexiko tvoří z hlediska geopolitiky jeden velký přirozený celek, který bude tíhnout ke spojenectví,“ vysvětlil Jandourek s tím, že pro Evropu bude vždy přirozeným spojencem Středomoří, ať si kdo myslí, co chce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: spa

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vnucování migrantů do Česka: Připravme se na cokoliv, šokuje Babiš. A je zde důkaz, že je to vážné

11:29 Vnucování migrantů do Česka: Připravme se na cokoliv, šokuje Babiš. A je zde důkaz, že je to vážné

Překonat rozdělení Evropské unie kvótami, to je hlavní cíl, který si stanovil premiér Andrej Babiš v…