Skandál? Novinám se ozvaly ženy, které odešly z práce od ministra školství Chládka. Kvůli jeho údajnému chování

28.05.2015 7:21 | Zprávy
autor: luš

Ministr školství Marcel Chládek (ČSSD) má dle MF Dnes problém s podřízenými, a zvláště ženami. Za šestnáct měsíců, co úřaduje, údajně odešlo z jeho kabinetu devět žen, desátá si vzala neplacené volno. Chládkovo chování dle oslovených hraničí s pracovní šikanou. „Jedná se o nesmysly, pomluvy a nepodložené drby,“ hájí se ministr školství.

Skandál? Novinám se ozvaly ženy, které odešly z práce od ministra školství Chládka. Kvůli jeho údajnému chování
Foto: senat.cz
Popisek: Senátor Marcel Chládek

Někdejší Chládkova asistentka Aneta Lačevová, která z práce v ministrově kabinetu odešla po měsíci, MF Dnes popsala, že se Chládek choval nevhodně ještě před příchodem na ministerstvo, kdy pracoval na středočeském krajském úřadu. „Šla jsem i kvůli jeho poznámkám. Ještě na kraji mi třeba říkal, že vypadám lahodně. A to i před jinými lidmi, což mi vadilo,“ uvedla Lačevová, kterou Chládek sjel kupříkladu za to, že mu ve svém osobním volnu nezvedla služební telefon.

„Pak si nás všechny zavolal na kobereček do pracovny a tam se šíleně rozzlobil, že on je ministr a také stále zvedá telefony. Pak řekl Anetě, ať se sbalí a odejde,“ doplnil nejmenovaný zdroj z ministerstva.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Zastrojování platů

Na jaké částce by podle vás měly být platy politiků zastropovány nebo na co by měly být navázány? A řeší něco zmrazení platů, když dřív nebo později dojde k rozmrazení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejlepší čas se vrátit.“ Ukrajinské hranice před svátky narvané

17:55 „Nejlepší čas se vrátit.“ Ukrajinské hranice před svátky narvané

Ukrajina opět čelí kolonám na svých hranicích. Na rozdíl od prvních dnů po vypuknutí ruské invaze se…