Skanzen blbů v srdci Evropy, píše o Česku režisér Rychlík kvůli Klausovi a "Bobo"

04.10.2013 9:31

Divadelní a filmový režisér Břetislav Rychlík se ve svém komentáři pro deník MF Dnes místy až vysmívá volebnímu bloku Jany Bobošíkové Hlavu vzhůru! a exprezidentu Václavu Klausovi, který se rozhodl tuto iniciativu podporovat. "Metelescu blescu, Bobo! Jděte si po svých, Bobošíková!" píše umělec.

Skanzen blbů v srdci Evropy, píše o Česku režisér Rychlík kvůli Klausovi a "Bobo"
Foto: Hans Štembera
Popisek: Exprezident ČR Václav Klaus
reklama

Václav Klaus se rozhodl podpořit nový politický subjekt Jany Bobošíkové. Přitom podle Rychlíka právě on patřil od roku 1989 do března 2013 ve funkcích ministra financí, předsedy vlády, předsedy Poslanecké sněmovny a prezidenta k hlavním hráčům všech tragédií na naší scéně.

"Tento falešný a prázdný výstup starého muže volajícího do zbraně na obranu země a politiky šmírácké kočovné loutkové divadlo kolem soudružky Bobošíkové, oblíbeného 'hujera' komunistických pohlavárů všech režimů, je výsměchem poslední špetce soudnosti," píše Rychlík.

Skanzen blbů

Podle režiséra se opět bude hodit kultovní výrok z autorské hry o Karlu Sabinovi "Čechy budoucnosti? Něco jako skanzen blbů v srdci Evropy...", který si zakázali v dojetí nad svobodně zvolenou polistopadovou generací politiků používat. "Neodhadli jsme, že se za politiku bude někdy považovat skanzen Jany Bobošíkové, připravený nás spolu s Václavem Klausem zachránit před zločinnou Evropou," konstatuje ironicky Rychlík.

Podle něj jde o skanzen vypreparovaný od jakýchkoliv idejí a hodnot, ve kterém vyniká bývalý zlínský primátor a exposlanec za ODS Tomáš Úlehla, který je prý proslulý skládáním rýmů. "S takovým talentem nelze po vyloučení z ODS hýkat jako osel či se jen tak bavit u piva. S takovým darem se musí zpátky do sněmovny! S hlavou vzhůru a další hymnou na rtech: 'Metelesku blesku, pojďme pomoct Česku!" pokračuje výsměšně režisér.

"Doporučovat a volit tuhle partu nelze ani po čerstvé lobotomii. Metelescu blescu, Bobo! Jděte si po svých, Bobošíková!" píše umělec. "Odvahu neklanět se mocným, odmítat zesměšňování hodnoty jako je vlast, jste prošvihala, když jste květinami vítala představitele kolaborantské okupační moci, Gustáva Husáka," uzavírá Rychlík svůj komentář pro MF Dnes.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: adr
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Veřejný útok na Pekarovou-Adamovou. Štětinu musel uzemnit Kalousek. A to nebylo vše

18:00 Veřejný útok na Pekarovou-Adamovou. Štětinu musel uzemnit Kalousek. A to nebylo vše

Spisovatel a bývalý senátor Jaromír Štětina na twitteru osočil předsedkyni TOP 09 Markétu Pekarovou-…