Škromach si neodpustil kousavý vtípek na Davida Ratha a Dienstbiera

16.05.2012 9:55

Korupční kauza poslance a hejtmana Davida Ratha by mohla uškodit senátorovi Jiřímu Dienstbierovi. Byl to totiž právě Rath, kdo prosazoval Dienstbierovu kandidaturu. Další oranžový senátor Zdeněk Škromach je ale přesvědčen, že prezidentský kandidát aférou poskvrněn nebude. Nepočítal snad Rath dopředu s milostí od Dienstbiera, zavtipkoval Škromach nakonec.

Škromach si neodpustil kousavý vtípek na Davida Ratha a Dienstbiera
Foto: Hans Štembera
Popisek: Místopředseda Senátu i ČSSD Zdeněk Škromach

Senátor Jiří Dienstbier (ČSSD) je v tuto chvíli jediným kandidátem sociálních demokratů na prezidentskou funkci, o které se rozhodne v přímé volbě. Již nějaký čas je se ale ukazuje, že senátor nemá podporu celé strany, někteří oranžoví spolustraníci by chtěli na Hradě vidět Miloše Zemana. Zatčení Davida Ratha (ČSSD) by tak mohlo být vítanou záminkou pro diskreditaci Dienstbiera, neboť to byl právě středočeský hejtman, který Dienstbiera jako prezidentského kandidáta ČSSD prosazoval. Informuje o tom server Týden.cz

Rath prý Dienstbierovi neuškodí

Rath svého času prohlásil, že jeho možná nemají lidé příliš v lásce, ale o senátorovi Jiřím Dienstbierovi to neplatí. Strana by proto na prezidenta měla nominovat právě jeho, neboť má slušnou šanci oslovit voliče napříč politickým spektrem. Nestane se toto vyjádření smrtelným úderem?

Podle místopředsedy sociální demokracie Zdeňka Škromacha Rathovo obvinění Dienstbierovi neuškodí. "S tím se musí vyrovnat Jiří Dienstbier, že ho veřejně navrhl David Rath. Já na tom nic nevidím," uvedl. A neodpustil si vtip: "Myslíte, že si (David Rath - pozn. red.) dopředu plánoval, že mu dá amnestii?"

Za zmínku stojí, že do Senátu Dienstbierovi pomohl také Rath, když podpořil jeho kandidaturu na Kladensku. Tamní sociální demokraté původně o Dienstbierovu kandidaturu příliš nestáli.

SLEDUJEME Rathovo zadržení

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„To nemůžete myslet vážně!“ Vondráček dostal v ČT otázku na Zemana, která ho šokovala

8:53 „To nemůžete myslet vážně!“ Vondráček dostal v ČT otázku na Zemana, která ho šokovala

Předseda Sněmovny Radek Vondráček se rozhodl ještě jednou důkladně vysvětlit svou návštěvu u prezide…