Slovensko odmítá globální pakt o migraci. Ministr Lajčák na to reaguje demisí

30.11.2018 14:11

Slovenský ministr zahraničí Miroslav Lajčák podal demisi do rukou prezidenta Andreje Kisky. Post ministra opustil poté, co Slovenská národní rada rozhodla, že Slovensko nepodepíše Globální pakt o migraci z OSN. Lajčák je jedním z autorů tohoto paktu a je přesvědčen, že by ho Slovensko mělo přijmout.

Slovensko odmítá globální pakt o migraci. Ministr Lajčák na to reaguje demisí
Foto: SMER-SD
Popisek: Slovenský ministr zahraničních věcí Miroslav Lajčák

Slovenský ministr zahraničí Miroslav Lajčák podal demisi do rukou slovenského prezidenta Andreje Kisky. Lajčák je toho názoru, že by Slovensko mělo přijmout Globální pakt o migraci z pera OSN, na jehož tvorbě se sám podílel. Slovenský parlament 90 hlasy ze 150 konstatoval, že Slovensko má od paktu odstoupit. Lajčák s tímto stanoviskem nesouhlasí.

O podání demise informovala slovenská agentura TASR.

Slovenský premiér Peter Pellegrini dnes na tiskové konferenci novinářům oznámil, že se pokusí Lajčáka přesvědčit, aby si to ještě rozmyslel, protože ho považuje za zkušeného diplomata, jehož služeb by mělo Slovensko ještě využít.

Server Aktuality.sk uveřejnil na sociální síti Facebook video, z něhož je zřejmé, že Pellegrini nechce odpovědět na otázku, zda by se novým ministrem zahraničí mohl stát expremiér Robert Fico. Pro Pellegriniho je prioritou, aby Lajčák ministrem zahraničí zůstal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nikdy nezapomenu. Modrá, s otevřenými ústy a vypadlým jazykem, tak moje maminka ležela na pokoji v brněnské nemocnici. Kolem chodili lidé, návštěvy…

19:24 Nikdy nezapomenu. Modrá, s otevřenými ústy a vypadlým jazykem, tak moje maminka ležela na pokoji v brněnské nemocnici. Kolem chodili lidé, návštěvy…

„Těžko uvěřitelný článek o přístupu zdravotníků k seniorovi po amputaci prstu na noze mě přesvědčil,…