Stát za vepřín zaplatí 450 milionů korun. Bourání, sanace pozemku a vybudování pietního místa vyjde na dalších asi 120 milionů korun. Přispět by na ně ale mohly takzvané norské fondy. Splatnost smlouvy je nejpozději do 31. října 2018.
Vyjednanou cenu někteří, včetně členů bývalé vlády, kritizovali jako nepřiměřenou. Bývalý ministr financí Ivan Pilný (ANO) pro uzavření smlouvy nehlasoval, cena prý nerespektuje soudní odhad, který podle něj byl kolem 200 milionů. Podle minulého ministra kultury Daniela Hermana (KDU-ČSL), jehož resort smlouvu dojednával, je suma vyšší než odhad také proto, že zahrnuje i veřejný zájem na odkupu vepřína.
Prezident Miloš Zeman před časem uvedl, že je proti likvidování prosperujícího podniku. Už dříve mluvil o tom, že by o práci přišla řada lidí. Podle Hermana ale v letském vepříně pracuje jen osm zaměstnanců.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: čtk
Zajímalo by mě, jaký je zájem o kandidaturu za SOCDEM?
Hledal jsem totiž kandidáty, ale žádné jsem ani na vašich stránkách nenašel. Nebo jich snad máte tolik, že nevíte koho vybrat? To dost pochybuji, když od vás dost politiků přešlo jinam, což teda já neschvaluju a takové politiky nevolím
Další články z rubriky
11:24 Facebook je profízlovaný až na půdu. Zakázaný Konvička promluvil
Protiislámskému aktivistovi a vědci Martinu Konvičkovi byl společností Facebook smazán profil na ste…
- 10:04 Dny rozhodnutí. Vidlák rozsekl volební „kdo s kým proti komu“
- 9:40 Nezaměstnanost stoupá. A bude nejspíš ještě hůř
- 21:40 Platba: Vylepšení vozu Mercedes. Známý vyjednávač a jeho bratr ve sporu o firmu
- 13:44 O2 zase nešel internet. Odborník slyšel radu zákazníkům a začal se smát
- 4:41 Zneuctěný Karel Šíp si počká. Ale kauza se hýbe dál