Sněmovna by měla dnes schvalovat změny v evidenci tržeb a e-neschopenky

10.05.2019 6:00

Sněmovna by dnes měla schvalovat vládní návrh na zavádění elektronické evidence tržeb (EET) do dalších podnikatelských odvětví. Ještě před tím by měli poslanci hlasovat ve finále o elektronických neschopenkách a o novele, která upravuje podmínky vedlejší práce policistů, hasičů nebo celníků.

Sněmovna by měla dnes schvalovat změny v evidenci tržeb a e-neschopenky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Protestní akce proti elektronické evidenci tržeb na Václavském náměstí

Elektronická evidence tržeb už platí například pro obchody a restaurace. Nynější novelou kabinet reagoval na rozhodnutí Ústavního soudu, který další vlny zavádění evidence tržeb zrušil. Nově by se měla týkat například řemeslníků, lékařů a advokátů. Části podnikatelů předloha umožní evidovat tržby bez připojení k internetu pomocí papírových účtenek.

Části opozice se zřejmě nepodaří prosadit zamítnutí předlohy ani zrušení zákona o elektronické evidenci tržeb jako celku. Rozpočtový výbor doporučil schválení jen několika z mnoha podaných pozměňovacích návrhů. Vzhledem k jejich počtu je možné, že se poslanci k závěrečnému hlasování o zákonu jako celku dnes nedostanou. Jeho schvalování by pokračovalo na příští schůzi.

V případě povinné elektronické neschopenky by mohla Sněmovna podpořit její zavádění po etapách. Sociální výbor podpořil úpravu, aby lékaři museli od července hlásit pracovní neschopnost zaměstnanců v podstatě výhradně elektronicky okresním správám sociálního zabezpečení. Plně by byl projekt e-neschopenky zaveden od ledna.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rakousko: Mrazivé vysvětlení pádu vlády. A temný odhad, co nás všechny teď čeká

10:25 Rakousko: Mrazivé vysvětlení pádu vlády. A temný odhad, co nás všechny teď čeká

Video s Heinzem-Christianem Strachem dokázalo v krátké době převrátit celou rakouskou politickou scé…