Sobotka bude dnes jednat s vedením generálního štábu české armády

06.10.2015 6:01 | Zprávy

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se dnes dopoledne sejde s náčelníkem generálního štábu české armády Josefem Bečvářem a dalšími zástupci velení. Proberou spolu úkoly armády. Schůzka začne v 09:00, po ní bude následovat tisková konference.

Sobotka bude dnes jednat s vedením generálního štábu české armády
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

Armádou se bude zabývat také večerní Bezpečnostní rada státu, které se zúčastní i prezident Miloš Zeman. Podle dřívějšího sdělení premiéra poslancům se bude jednat mimo jiné o možném nasazení armády, pokud nebudou kvůli migrační vlně stačit k ostraze česko-rakouských hranic policejní síly.

Vláda v pondělí schválila vyslání asi 25 vojáků a ženijní techniky na pomoc Maďarsku při hlídání schengenské hranice. V zemi budou působit od 15. října do 15. prosince.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vam, čtk

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Je pravda, že chcete zrušit senát?

Jak toho chcete docílit, když by proto museli hlasovat sami senátoři, a to se podle mě nikdy nestane? Neslibujete náhodou něco absolutně nereálného a nesplnitelného?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vadim Petrov: Fiala leží Čechům v žaludku víc než komunisté

17:37 Vadim Petrov: Fiala leží Čechům v žaludku víc než komunisté

„Lidi většinou psali, že STAČILO! nejsou ti dřívější komunisti, zato Fialova ODS je to nejhorší, co …