Soud pustil na svobodu Rittigova partnera Kmetě

22.03.2014 11:00 | Zprávy

Obvodní soud pro Prahu 5 propustil na svobodu Petera Kmetě, obchodního partnera lobbisty Ivo Rittiga, a někdejšího jednatele tiskárny Neograph Jana Janků. V současné době rozhoduje o návrhu na vazbu pro advokáta Davida Michala. Trojice je společně s lobbistou Ivo Rittigem a advokátem Markem Stubleyem obviněna z praní špinavých peněz v kauze jízdenek pro pražský dopravní podnik.

Soud pustil na svobodu Rittigova partnera Kmetě
Foto: hns
Popisek: Fotokoláž.

Už v pátek soud zamítl návrhy na vazbu pro Rittiga i Stubleyho. Osvobozený Rittig řekl, že zatím neví, zda z republiky odcestuje. Jeho právník Vlastimil Rampula doplnil, že obvodní soud označil návrh na vazbu za obcházení zákona.

Zákaz vycestovat uložil Obvodní soud pro Prahu 5 obviněným v únoru

Podle žalobce Adama Borguly ale existuje obava, že obvinění uprchnou a budou se pobytem v cizině vyhýbat trestnímu řízení. V případě prokázání viny jim hrozí tři až osm let vězení či propadnutí majetku.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: čtk, mp

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Dobrý den.

Čeho se bojíte víc? STAČILA nebo SPOLU?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Ne, prosím, ne.“ Viděli Evu Holubovou v Kauflandu

16:30 „Ne, prosím, ne.“ Viděli Evu Holubovou v Kauflandu

Eva Holubová se po nějaké době opět proslavila na sociální síti. Dělá „babičkovský idol“ pro řetězec…