Spiknutí u vojenské policie. „Bradáčová svolila.“ Na Foltýna lezou věci

24.02.2023 10:16 | Ze sítí

Šéf inspekce vojenské policie Tomáše Voráč, který je stíhán kvůli nákupu odposlechové techniky ze zvláštních finančních fondů vojenské policie, byl ze své funkce odvelen. Kvůli postupu ve věci stíhání šéfa inspekce sboru Voráče před pár dny rezignoval náčelník vojenské policie Otakar Foltýn. Podle informací Ekonomického deníku v případu, který má dotáhnout do konce inspekce vojenské policie, figuruje vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová.

Spiknutí u vojenské policie. „Bradáčová svolila.“ Na Foltýna lezou věci
Foto: Repro ČT24
Popisek: Vrchní státní zástupkyně v Praze, Lenka Bradáčová

Za odchodem Foltýna ze sboru stojí skutečnost, že nepostavil mimo službu šéfa inspekce vojenské policie Tomáše Voráče, který je stíhán kvůli nákupu přístroje na ochranu proti odposlechu ze zvláštních fondů vojenské policie. Ten vedoucí představitelé před dvěma lety ihned použili k prověření prostor, ve kterých se pohybovali.

Konec Otakara Foltýna ve funkci bude v úterý 28. února řešit sněmovní výbor pro obranu. Očekává se dramatická diskuse, jelikož Otakar Foltýn podle informací Ekonomického deníku konec ve funkci nese těžko. Řadě lidí si měl stěžovat, že kdyby nerezignoval kvůli nerespektování předpisů sám, byl by stejně odvolán.

Šéf inspekce vojenské policie Tomáš Voráč, který čelí trestnímu stíhání kvůli nákupu zařízení na odhalování odposlechů, byl tento týden odvelen z funkce. Uzavření případu by si měla vzít pod svá křídla inspekce vojenské policie, jejímž vedením byl pověřen Martin Bečvář.

To však může ještě zkomplikovat zásah Vrchního státního zastupitelství v Praze, které by se mohlo pokusit účelově kauzu zastavit, jak Ekonomický deník upozornily zdroje z Vojenské policie. Tuto alternativu měl sám Otakar Foltýn zmiňovat.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

Jak zabránit Číně, aby o nás sbírala citlivá data?

Podle mě také není problém jen v Číně, ale dnes už téměř neexistuje nic jako soukromý. I třeba EU dost šťourá do soukromý lidí - většinou to vydává za dobrý úmysl a možná to i dobře myslí, ale je to potřeba? Co vím, tak třeba chtěla mít možnost sledovat i soukromou korespondenci lidí na internetu at...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseFrantišek Janota , 24.02.2023 11:20:08
Stále jenom politika,politika! Podívejme se bokem.Taková Pekarová,Černochová,Bradáčová to jsou ale držky.Nemáme u nás nějaké pěknější tváře?

|  11 |  0

Další články z rubriky

Vzpoura proti Leyenové: Chce z ČR „páreček“, ne Síkelu. Zlost. I Vondra dupnul

17:40 Vzpoura proti Leyenové: Chce z ČR „páreček“, ne Síkelu. Zlost. I Vondra dupnul

Předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová s českou nominací ministra průmyslu a obcho…