Staněk bude vysvětlovat své kroky ve Sněmovně i před lídry ČSSD

9. 5. 2019 6:18

Poslanci kulturního podvýboru i užší vedení sociální demokracie se dnes budou zabývat situací kolem ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD). Jeho odchod z čela ministerstva v souvislosti s nedávným odvoláním ředitele Národní galerie Praha (NGP) Jiřího Fajta a ředitele Muzea umění Olomouc Michala Soukupa požaduje například petice s více než 6000 signatáři, kritické jsou i opoziční strany, připomněla ČTK.

Staněk bude vysvětlovat své kroky ve Sněmovně i před lídry ČSSD
Foto: archiv primátora
Popisek: primátor Olomouce doc. Mgr. Antonín Staněk, Ph.D. (ČSSD)
reklama

Grémium ČSSD se sejde odpoledne ve Sněmovně. Jeho schůzka podle sociálních demokratů se situací v kultuře nesouvisí, vzhledem ke Staňkově účasti se však o záležitosti bude hovořit. Hamáček minulý týden řekl, že výměnu ministra neplánuje, byť Staňka vedle opozice a petic kritizují i někteří sociální demokraté. Hamáček se vyslovil pro rychlé vypsání výběrových řízení na ředitelské funkce. Premiér Andrej Babiš (ANO) s odkazem na koaliční smlouvu nechává řešení situace na ČSSD.

Staněk, Fajt i Soukup budou ráno hosty neveřejné schůze sněmovního kulturního podvýboru. Odvolání obou ředitelů je vedle sdělení předsedy podvýboru jediným bodem programu. Ministr po něm plánuje vystoupit před novináři. Dopoledne by se měl také na ministerstvu kultury setkat se zástupci kulturních institucí a umělci, jejichž petice vyjadřuje nesouhlas s odvoláním Fajta a Soukupa.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„U některých hostů má člověk pocit, že je tam mají přišroubované k židli a jen je vozí před kameru.“ Vážný střet názorů Jakla a Jelínka nad objektivností ČT

16:18 „U některých hostů má člověk pocit, že je tam mají přišroubované k židli a jen je vozí před kameru.“ Vážný střet názorů Jakla a Jelínka nad objektivností ČT

Nadržuje Česká televize některým politickým stranám? Ovlivňují ji politici? Má vyvážené zpravodajstv…