Starosta prý provozoval černou skládku. Hrozí mu až 10 let vězení

18.03.2013 6:07

U Okresního soudu v Uherském Hradišti dnes pokračuje hlavní líčení ve věci bývalého starosty Mistřic na Slovácku Martina Ondrouška, který podle obžaloby provozoval černou skládku v části obce Javorovec. Hrozí mu až deset let vězení. Soud by dnes mohl vynést rozsudek.

Starosta prý provozoval černou skládku. Hrozí mu až 10 let vězení
Foto: tan
Popisek: Skládka, ilustarční foto

Obžaloba dvaačtyřicetiletého komunálního politika viní z toho, že místo za částí obce Javorovec označil za legální skládku, nechal tam navážet odpad a navíc to údajně při svém podnikání nabízel i zákazníkům. Státní zástupce ho viní z neoprávněného nakládání s odpady, porušení povinnosti při správě cizího majetku a zneužití pravomoci úřední osoby. Ondroušek vinu odmítá.

Levné úložiště odpadu

Policie se začala případem zabývat v roce 2010 po anonymním oznámení. Podle obžaloby se podařilo prokázat, že v letech 2008 až 2010 bylo na plochu vyvezeno minimálně 1554 tun odpadu, hlavně stavební suti a zeminy. Černá skládka je na pozemcích obce vedených v katastru jako lesní a na soukromé zemědělské půdě. Podle žalobce si další dva subjekty, kterým Ondroušek údajně umožnil levnější uložení odpadu než na skládku, přišly na více než půl milionu korun.

Mistřicím podle obžaloby vznikla škoda více než 1,5 milionu korun. Obec se o náhradu škody přihlásila.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: adr, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mluvčí elfů: Když mluví o svobodě Volný, není to, jako když o ní mluvil Václav Havel. Diskutovat může jen seriózní partner

18:48 Mluvčí elfů: Když mluví o svobodě Volný, není to, jako když o ní mluvil Václav Havel. Diskutovat může jen seriózní partner

Společnost pro obranu svobody projevu (SOSP) má nového nepřítele – internetovou skupinku tzv. Českýc…