Stropnický připomněl: I pan prezident nejprve nařčení ohledně novičoku ostře odmítl. Není to banální

29.03.2018 21:45 | Zprávy
autor: nab

Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová na dnešní tiskové konferenci v Moskvě prohlásila, že významné místo ve výzkumu otravných látek v České republice mají nervově paralytické látky typu novičok. Uvedla to v souvislosti s kauzou bývalého ruského agenta Sergeje Skripala otráveného v Británii armádním jedem. Podle ministra zahraničních věcí v demisi Martina Stropnického (ANO) nelze tyto výroky považovat za banální.

Stropnický připomněl: I pan prezident nejprve nařčení ohledně novičoku ostře odmítl. Není to banální
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Stropnický

„Podstatné je, že jsme tento výrok, který netvrdím, že je banální, ať už na úrovni premiéra či mojí striktně odmítli, a rád bych připomněl i první razantní reakci pana prezidenta na toto nařčení,“ uvedl Stropnický v rozhovoru pro DVTV po dnešní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem. Rusko totiž ukázalo na Česko, že je možným původcem látky, která otrávila ruského agenta Sergeje Skripala a jeho dceru v Británii. „Prahu nikdo z ničeho neobviňoval a neobviňuje,“ prohlásila Zacharovová, podle které je médiích včetně těch českých mnoho textů potvrzujících potenciál českých chemických výzkumů.

V tom, že prezident Miloš Zeman pověřil pátráním po možné výrobě či skladování novičoku v ČR Bezpečnostní informační službu (BIS), Stropnický problém nevidí. „Je to v pořádku. Ne proto, že já nebo premiér bychom pochybovali, ale abychom měli ne sto, ale dvousetprocentní jistotu, že to nařčení neodpovídá skutečnosti,“ uvedl s tím, že je všeobecně známá věc, že Armáda ČR se na chemický výzkum specializuje.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

19:25 Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

Vládní zmocněnec pro klimatickou politiku Filip Turek (Motoristé) naznačil, že prezident Petr Pavel …