Tajemník Prouza znovu píše soukromě premiérovi. Nahlédněte pod pokličku fungování EU

10.01.2016 20:31

V další várce náhledů do soukromé pošty předsedy vlády Bohuslava Sobotky (ČSSD) se můžeme přesvědčit, jak jsou vybíráni kandidáti do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Premiér se např. dozvídá, že jeden z možných uchazečů v minulosti pracoval pro ODS. Ke slovu se také znovu dostává tajemník pro evropské záležitosti Tomáš Prouza s uprchlíky. Řecko a Itálie nám prý mohou vyčítat, že brzdíme přesídlování uprchlíků.

Tajemník Prouza znovu píše soukromě premiérovi. Nahlédněte pod pokličku fungování EU
Foto: vlada.cz
Popisek: Státní tajemník pro evropské záležitosti Tomáš Prouza

Premiér je informován o návrzích kandidátů do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima prý navrhoval PhDr. Alici Němcovou Tejkalovou. Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek spolu s předsedou poslaneckého klubu sociální demokracie Romanem Sklenákem (oba ČSSD) navrhovali Milana Boušku. Tady je ale jeden „problém“.

„Dále je zde od Romana Sklenáka a Luboše Zaorálka návrh na Milana Boušku, se kterým přišli K. Kalistová a I. Krejčí, ale v minulosti byl mluvčím ODS – viz včerejší info.,“ stojí v e-mailu určeném premiérovi.

Přerozdělení 120 tisíc je nepřekročitelné

V nové várce soukromé korespondence premiéra najdeme opět texty týkající se uprchlické krize. Tomáš Prouza napsal s odvoláním na prvního místopředsedu Junckerovy Evropské komise a komisaře pro lepší regulaci Franse Timmermanse 18. září krátce před třiadvacátou hodinou premiérovi, že Evropská komise trvá na přerozdělení 120 tisíc uprchlíků, ale přední politici EU by byli raději, kdyby nemuseli sáhnout k silovému přehlasování odpůrců kvót. Mezi nimi byla i Česká republika.

„Timmermans apeluje na to, že i když je kvalifikovaná většina možná, konsenzus musí mít přednost, a že flexibilita (Evropské) komise je klíčová. Zachováno musí zůstat číslo 120 000 a relokace musí být zahájena co nejdříve,“ napsal premiérovi Prouza.

A to není vše, tajemník 25. října Bohuslavu Sobotkovi sdělil, že by každá země EU měla Řecku a Německu napsat, kolik uprchlíků bude schopna pojmout. A teprve na základě těchto informací budou v místech hotspotů vytvořeny seznamy počtů osob k relokaci. „Takže jelikož jsme my zatím nic nenahlásili (termín je do konce října), tak s námi Řecko a Itálie nemají o čem komunikovat. A kdyby chtěli jít do sporu, budou naopak poukazovat na to, že komunikaci brzdíme my,“ varoval Prouza premiéra.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Že na Donbasu nejsou ruští vojáci, ale dobrovolníci? Tak ale dobře placení!“ Zaorálek se rozčiloval na Schneiderově akci k výročí Majdanu a publikum ho málem rozneslo

19:41 „Že na Donbasu nejsou ruští vojáci, ale dobrovolníci? Tak ale dobře placení!“ Zaorálek se rozčiloval na Schneiderově akci k výročí Majdanu a publikum ho málem rozneslo

Čubčí syn Porošenko, gruzínští střelci z oken konzervatoře na kyjevském Majdanu. Spálení lidé ve vyp…