Tak pozor: Milion chvilek a Dolínek? Legrace pokračuje...

8. 5. 2019 11:34

Jak jsme vás informovali, pondělních demonstrací na Staroměstském náměstí se zúčastnil i poslanec ČSSD, Petr Dolínek, kterému byla účast vytýkána. Poslanec teď iRozhlasu prozradil, proč na demonstraci byl. A přišel s revolučním prohlášením, prý demonstrace nebyla ani protivládní, ani proti Marii Benešové. Nicméně o Dolínkovu přítomnost se otřel i bývalý poslanec František Laudát.

Tak pozor: Milion chvilek a Dolínek? Legrace pokračuje...
Foto: Repro Youtube
Popisek: Poslanec Petr Dolínek na demonstraci proti Marii Benešové

K Dolínkově účasti měl svůj komentář bývalý hejtman za ČSSD, Michal Hašek. Ten se ptal, zda si Dolínek vzpomíná, jak se ho ještě jako mladého sociálního demokrata Marie Benešová, proti které byla demonstrace namířena, zastala, když byl na prvomájové demonstraci zadržen policií. „Petr Dolínek se mi teď v noci ozval a sdělil mi, že si Marie Benešové váží, na její pomoc si pamatuje a nepovažuje ji za ohrožení demokracie či justice. Dále mi sdělil, že se dnes o Marii Benešové ve své řeči nijak nezmínil,“ informoval následně.

Anketa

Jsou demonstrace proti Babišovi a Benešové prospěšné?

8%
88%
hlasovalo: 21685 lidí
Michal Hašek nebyl jediný, kdo se na vztah Petra Dolínka a Marie Benešové zeptal. Otázky na Dolínkovo angažmá měl i iRozhlas, kterému poslanec vysvětloval, proč na údajně protivládní demonstraci byl. „Nebyla to protivládní demonstrace. Byli jsme pozváni organizátory jako všechny demokratické strany Poslanecké sněmovny, aby i ČSSD vyjádřila svůj názor k justici a k návrhům Rekonstrukce státu a jiných iniciativ ve věci justice. Řekl jsem, že jsme pro nezávislost justice a že chceme, aby byli chráněni státní zástupci, aby nemohlo být vstupováno do jejich práce,“ řekl Dolínek. A dodal, že ti, se kterými hovořil o účasti (zřejmě iniciativa Rekonstrukce státu) nemají v požadavcích, aby nová ministryně podávala demisi.

Sdělil stanovisko strany, že justice je v současné době nezávislá a žádný člen vlády by na tomto neměl nic měnit. „Co se týká paní ministryně, tak záleží na tom, co bude dělat za příští kroky. Pan předseda Hamáček jasně řekl, že pokud by si pan premiér osvojil návrhy konkrétní paní ministryně na téma odvolání Pavla Zemana, tak v ten okamžik je to naše poslední hlasování ve vládě. Jasně jsme se vymezili,“ objasnil postoj ČSSD Dolínek.

Dolínek pak dostal otázku na reakce od opozice, které jeho účast způsobila. Dolínek se nejdříve věnoval slovům Michala Haška, který podle něj nebyl kritický vůči jeho účasti na demonstraci. S paní Benešovou má prý korektní pracovní vztah a neočekává, že by se to v příštích měsících měnilo. A reakce opozice? „Myslím, že je na každé politické straně, aby zvážila, že když ji někdo někam pozve, zda se zúčastní, nebo ne. A myslím, že opozice by měla řešit své problémy ve svých stranách, a ne to, kam jde zástupce suverénní politické, demokratické strany.

Jan Hamáček o jeho pozvání prý věděl. Údajně byl nejdříve pozván odborný mluvčí pro justici či spravedlnost Jan Chvojka, který ale měl své povinnosti na Pardubicku, takže pozvánku předal Dolínkovi, jako pražskému poslanci. Dolínek též krátce okomentoval účast Bohuslava Sobotky. Říká, že o ní nevěděl, ale přijde mu bizarní, že Sobotkovi někdo vyčítá, že šel vyjádřit svůj názor.

Celý rozhovor ZDE

O Dolínkovu a Sobotkovu účast se v komentáři na Facebooku otřel i bývalý poslanec TOP09 František Laudát. „Ústavní soud může naznačit řešení: Milión chvilek pro demokracii dal na své akci na Staroměstském náměstí slovo i poslanci ČSSD Dolínkovi. Jen připomínám, že to byla tato strana, která se aktivně podílela na budování výtahu k moci Andreje Babiše. Sobotkovo pozdní procitnutí je sice milé (lépe pozdě než nikdy), ale i on moc dobře věděl, co bude následovat. Tak jen připomenu, že aktuální ČSSD nejen připustila, ale i aktivně napomohla nestoudnosti se zdaněním církevních restitucí – zdanění kdysi ukradeného majetku. Pokud Ústavní soud tuto krádež posvětí, napadá mě, že by bylo namístě udělat obdobnou normu pro majetek ukradený státu v rámci privatizace v devadesátých letech komunistickou nomenklaturou. To, na rozdíl od zabavení majetku církví po Vítězném únoru 48, krádeží bylo. Leccos by se i aktuálně v naší zemi vyřešilo.“

Fotogalerie: - Za nezávislost justice

Demonstrace za nezávislost české justice v Hradci ...
Za nezávislost justice v Hradci Králové
Demonstrace za nezávislost české justice v Hradci ...
Demonstrace za nezávislost české justice v Hradci ...
Demonstrace za nezávislost české justice v Hradci ...
Demonstrace za nezávislost české justice v Hradci ...

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: kas

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Takový binec! Skandál po pohřbu Karla Gotta? FOTO, za které možná vyrazí šéfa

9:02 Takový binec! Skandál po pohřbu Karla Gotta? FOTO, za které možná vyrazí šéfa

Bývalý poslanec za TOP 09 František Laudát se na svém facebookovém profilu zamyslel nad snímkem z po…