Tak se podívejte, co se děje na vybombardované syrské vojenské základně pouhý den po útoku USA

08.04.2017 13:12

Zdá se, že Rusové mohli varovat své syrské spojence, že na leteckou základnu Šajrát dopadne několik desítek raket, a syrská armáda tak dostala možnost na útok se připravit. Možná právě díky tomu je základna opět v provozu jen 24 hodin po útoku a opět z ní startují stíhačky. Informuje o tom britský Independent.

Tak se podívejte, co se děje na vybombardované syrské vojenské základně pouhý den po útoku USA
Foto: archív autora
Popisek: US letecký útok Sýrie

Když 45. prezident USA Donald Trump nařídil raketový útok na leteckou základnu Šajrát patřící syrské armádě Bašára Asada, informoval o tom ruskou stranu, aby zabránil mezinárodnímu incidentu velkých rozměrů. Rusové ze základny stáhli své jednotky a o útoku pravděpodobně informovali i své syrské spojence.

I tak lze vysvětlit, že jen 24 hodin po útoku je základna Šajrát v blízkosti města Homs zřejmě opět v provozu. A to i navzdory tomu, že na základnu bylo vypuštěno 59 střel a téměř polovina zasáhla cíl. Údajně zabily sedm lidí a způsobily rozsáhlé škody. Tak to alespoň popisuje americká strana.

Trump nařídil raketový útok v reakci na užití chemických zbraní proti syrským civilistům. Spojené státy nepochybují o tom, že za útokem za použití zbraní hromadného ničení stály jednotky Bašára Asada. Vláda to popírá a vinu klade na bedra rebelů. Rusko se přiklání k názoru syrské vlády a volá po prošetření celého případu. Trump však podle všeho nechtěl čekat na zdlouhavé vyšetřování. K akci ho pohnula především smrt dětí.

Ruský prezident Vladimir Putin okamžitě prohlásil, že došlo k porušení mezinárodního práva, protože k úderu došlo bez mandátu OSN, což je také pravda. Mandát OSN vydán nebyl, mimo jiné proto, že Rusko blokuje Radu bezpečnosti OSN v této otázce.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Mgr. Ing. Taťána Malá byl položen dotaz

znásilnění

Dobrý den, prý pro novou definici znásilnění hlasovalo 169 poslanců. A co ten zbytek? To byl někdo proti? Zajímalo by mě kdo. A ještě víc by mě zajímalo, jak to bude vypadat v praxi. Jak bude oběť prokazovat, že říkala ne? A zvyšují se s novelou i tresty za znásilnění, protože když občas slyším o ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Aby nám EU neuchvátili extrémisti.“ Nerudová prozradila, proč chce do Bruselu

11:22 „Aby nám EU neuchvátili extrémisti.“ Nerudová prozradila, proč chce do Bruselu

Jednotná v rozmanitosti. Motto, které EU používá už od roku 2000. Je ale i po 24 letech jednota skál…