Tichý hoch, ve škole ho šikanovali. Nová mediální verze, kdo byl "Nor somálského původu", vraždící v Londýně

6. 8. 2016 6:05

Britský deník Daily Mail rozkrývá minulost somálského útočníka, který ve středu v Londýně ubodal čtyřiašedesátiletou Američanku a zranil několik dalších lidí. Devatenáctiletý Zakaria Bulhan byl podle svých známých plachý student, kterého ve škole šikanovali.

Tichý hoch, ve škole ho šikanovali. Nová mediální verze, kdo byl "Nor somálského původu", vraždící v Londýně
Foto: vbsm.com
Popisek: Pietní místo v Paříži po pátečním masakru

Fanoušek fotbalového klubu Chelsea Bulhan se do Velké Británie přestěhoval v roce 2002 z Norska a podle svědectví svých spolužáků rozhodně nebyl žádný muslimský radikál. „Byl takový tišší a moc na sebe neupozorňoval. Trochu ho šikanovali, ale ne zase až tak tvrdě. Pár kamarádů však měl,“ cituje britský deník jednoho z Bulhanových spolužáků. Vyšetřování krvavého středečního incidentu ještě není u konce, ale podle dostupných informací měl Bulhan psychické problémy.

Spolužáci a přátelé Bulhana byli dle svých slov šokováni, když ve zprávách zaslechli jeho jméno zmiňované v souvislosti s krvavým incidentem. „Zakaria byl normální kluk. Stále nemohu uvěřit tomu, že by byl schopen něco takového udělat. Jsem prostě v šoku. Mluvil jsem s ním někdy před dvěma nebo třemi měsíci,“ uvedl pro média bývalý přítel vraha, který s ním seděl před lety v jedné lavici při hodinách matematiky a chodil s ním aktuálně i na stejnou střední školu.

Celý text v angličtině máte k dispozici ZDE

„Nebyli jsme úplně nejbližší přátelé, ale když nám bylo devět či deset let a seděli jsme vedle sebe pětkrát týdně, tak jsme spolu často mluvili. V hodinách matematiky jsme spolu často soutěžili a dělali si legraci z toho, kdo je lepší. Jeho rodinným zázemím si nejsem příliš jistý. Vím ale zcela jistě, že je somálského původu. Byl to fakt úplně normální člověk, se kterým je radost se zastavit a hodit řeč či s ním něco podniknout. Učil se dobře a chtěl jít na vysokou. Nebyl to žádný loser.“

Bulhan žil společně se svými dvěma bratry a matkou v jednom bytě blízko londýnské nemocnice svatého Jiří. Jeho matku hodnotí sousedé jako příjemnou dámu, ale o dvou dalších synech toho podle zjištění Daily Mail příliš nevědí. „Matka Bulhana je příjemná a usměvavá žena. V každém případě jde o muslimskou rodinu a ona vždy nosila černou burku,“ prozrazuje jedna ze sousedek. Podobně pozitivní názor na celou rodinu vyjadřují i další sousedé.

Samotný Zakaria Bulhan byl zatčen ihned po incidentu na Russell Square, kde se na policejním zásahu podílelo osm mužů zákona. Po svém zatčení byl obviněn z vraždy a strávil noc v nemocnici. Včera byl převezen na policejní stanici v jižní části Londýna. Pokud se jeho advokátům nepodaří prokázat, že jednal v duševním afektu a je psychicky nemocný, stráví Bulhan podstatnou část svého dospělého života ve vězení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš se vám nelíbí. Estébák. A máte vůbec nějaké plány, co s touto zemí? Nebo budete jen cintat o demokracii u Havlova pomníčku? Podívejte se, co řeší svět, chytá se za hlavu režisér Martinek

19:06 Babiš se vám nelíbí. Estébák. A máte vůbec nějaké plány, co s touto zemí? Nebo budete jen cintat o demokracii u Havlova pomníčku? Podívejte se, co řeší svět, chytá se za hlavu režisér Martinek

Režisér a producent David Martinek sepsal pro ParlamentníListy.cz zamyšlení nad výzvami současného …