To je mazák, ten Zeman! Prezident vytřel zrak i těm, co ho nemusí. Zde je celá pravda. No a dnes...

11.01.2018 7:55

Prezident Miloš Zeman včera poprvé připustil, že sice dá druhý pokus sestavit vládu Andreji Babišovi (ANO), ale bude po něm chtít 101 podpisů poslanců. Babiše tím překvapil, neřekl to totiž při svém hlavním projevu ve Sněmovně, ale až při odchodu. A učinil tak den před tím, než má Babiš sdělit, koho podpoří v prezidentských volbách.

To je mazák, ten Zeman! Prezident vytřel zrak i těm, co ho nemusí. Zde je celá pravda. No a dnes...
Foto: Hanka Brožková - KPR
Popisek: Prezident Zeman při projevu na Hradě
reklama

„Zeman je prostě mazák. Může být tisíc oprávněných výhrad, ale hrát to umí jako málokdo,“ poznamenal Dalibor Balšínek, zakladatel a šéfredaktor serveru Echo24.cz.

Komentátor serveru Ondrej Štindl se pak rozepsal více. „Jako vítěz se po včerejšku může cítit především prezident Zeman. Dal premiérovi pro druhý pokus podmínku sehnat si 101 hlasů, kdyby takový požadavek vznesl už po sněmovních volbách, mohl by tak znejistit vlastní pozici před volbami prezidentskými. Teď už Babiš na Zemanovo vyjádření nemůže reagovat, prezident, který vítězi voleb šel velmi ochotně na ruku, se pro Babiše stává potřebným i nadále, jejich pozice se stává rovnoprávnější,“ poznamenal s tím, že Zeman bude mít nyní velký manévrovací prostor.

Anketa

Dělá Zeman dobře, když nechodí do debat s protikandidáty?

hlasovalo: 13504 lidí

Původní text ZDE

V pátek nás čekají prezidentské volby, premiér Babiš ale zatím jméno svého prezidentského favorita neprozradil. To má učinit až dnes. „Lidi stejně budou volit podle sebe, ne co jim řekne Babiš. A to se týká i těch jeden a půl milionů lidí, co nás volili,“ věří v úsudek voličů Babiš, jenž promluvil pro televizi Barrandov. Jasno v tom, koho bude volit, má již předseda SPD Tomio Okamura či exministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) - oba vyjádřili podporu Miloši Zemanovi. 

Psali jsme ZDE

Když se Miloše Zemana zeptal novinář MF Dnes na schůzku jeho kancléře Vratislava Mynáře a poradce Martina Nejedlého, již byli předminulý týden u premiéra Andreje Babiše, Zeman odvětil, že o schůzce nic neví. Oba muži měli Babišovi diktovat, co má říct v projevu na podporu Zemana den před prezidentskými volbami.

„Jak znám Andreje Babiše, jemu nikdo nemůže nic diktovat. Nehledě na to, že se jedná o úředníky, v druhém případě dokonce ani ne o úředníka z Kanceláře prezidenta republiky. Takže této zprávě příliš nevěřím. Ale nemohu ji vyloučit, protože nekontroluji jejich denní režim,“ sdělil Zeman s tím, že pokud se tak opravdu stalo, byla to soukromá iniciativa obou mužů. 

„Aby moje hodnocení dneška v Parlamentu bylo komplexní: Dnešní projev prezidenta Miloše Zemana považuji za jeden z jeho nejlepších,“ poznamenala bývalá mluvčí Vrchního státního zastupitelství v Praze Irena Válová již ve svých včerejších slovech.

Své řekl i Marek Švehla. „Zeman bude chtít napodruhé od Babiše 101 hlasů. Prý je to obrat. Teoreticky možná ano. Prakticky ale ne. Premiérem bude pořád Babiš, tedy i v tom mezidobí, kdy ‚kandidát‘ Babiš bude shánět 101 hlasů pro druhé kolo. Je třeba se ptát, jak dlouho by Zeman na těch 101 hlasů čekal,“ poznamenal Švehla.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

„Někdo by si mohl myslet, že ta Zemanova ‚překvapivá‘ věta, že na druhej pokus bude požadovat 101 hlasů, byl vzkaz liberálním voličům, že on se z Babiše taky úplně nepodělá. Ale já tomu nevěřím. Proč by to dělal? Vždyť mu na nás vůbec nezáleží. Byl to jen vzkaz haškovcům, ať se nestyděj přiložit špinavou ruku k dílu, a taky Jarinům, co maj dát zítra na titulku, aby tam nebylo, že vládu jeho kámoše estébáka nepodpořili ani ti podělaní komunisti – protože je jako sociální psychopat neschopnej dohodnout se ani s nima, natož s někým normálním,“ zakončil marketér Jakub Horák.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Profesor Flegr se s tím opět nepáral: S dětmi by se mělo zacházet jako s nebezpečným odpadem

9:21 VIDEO Profesor Flegr se s tím opět nepáral: S dětmi by se mělo zacházet jako s nebezpečným odpadem

Podle evolučního biologa a parazitologa Jaroslava Flegra bude o rozvolňování opatření a o případném …