To je rána: Drsný projev Kláry Samkové o islámu čte Amerika, Brazílie i Ázerbajdžán. A navíc přišla toužebně očekávaná věc

23.05.2016 12:52

Mezinárodní reakce na projev Kláry Samkové v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR, ve kterém česká politička odsoudila islám jako „totalitární systém“, na sebe nenechaly dlouho čekat. „Její slova jsou velmi hodnotná, protože adresují témata, o kterých se v západních demokraciích téměř nikdy otevřeně nemluví,“ píše americký Breitbart. O událostech spojených s debatou o islámu v českém parlamentu píší dokonce i v Ázerbájdžánu, jehož vyslanec se události účastnil. Zmínka se objevila i v Brazílii.

To je rána: Drsný projev Kláry Samkové o islámu čte Amerika, Brazílie i Ázerbajdžán. A navíc přišla toužebně očekávaná věc
Foto: Úsvit přímé demokracie
Popisek: Klára Samková

Samková jako jeden z hlavních problémů islámu uvádí to, že se nejedná ani tolik o náboženství, jako spíše o „totalitární systém vlády“. Na rozdíl od křesťanství, hinduismu, buddhismu, taoismu nebo šintoismu je v islámu religiózní aspekt až druhořadým, hlavní je prý jeho právní podstata.

JUDr. KLára A. Samková, Ph.D.

  • BPP
  • kandiduji do europarlamentu za Alternativu pro ČR 2017
  • mimo zastupitelskou funkci

Anketa

Andrej Babiš zvažuje Věru Jourovou coby kandidátku na prezidenta. Co vy na to?

hlasovalo: 7076 lidí

„S islámem máme naložit stejně jako se všemi totalitními režimy. Bojovat, zvítězit, jednou provždy zamezit jeho šíření. Samotnou ideologii označit za zločinnou a odporující lidské přirozenosti, důstojnosti a svobodě,“ řekla Samková.

„Islám je stejný jako nacismus, fašismus a komunismus. Je státní zločinnou a zločineckou ideologií,“ pokračovala. V té chvíli se zvedlo několik zástupců ambasád muslimských zemí a jako na povel opustilo místnost. Moderátor diskuse Martin Švehla Samkovou přerušil se slovy, že její výroky jsou za hranicí. Zadní řady návštěvníků, které obsadili odpůrci islámu, se ale začaly bouřit. „V momentě, kdy řeknu názor na islám, tak to není možné,“ bránila se Samková.

„O tom, jak jsou muslimové ochotni naslouchat jiným názorům, jsme se právě přesvědčili,“ řekla Samková v reakci na odchod konzulů.

Semináře se účastnili vyslanci Turecka, Egypta, Saúdské Arábie, Ázerbájdžánu, Iráku, Palestinských území, Kuvajtu a Spojených arabských emirátů. Z dalších zemí přijal pozvání rakouský velvyslanec. Ázerbájdžánský vyslanec se později na debatu vrátil.

Právě v Ázerbájdžánu o celé akci informuje server aze.az. „Velvyslanec Ázerbájdžánu Farid Šafijev zkritizoval organizátory i účastníky konference, když poznamenal, že svými vystoupeními porušují svobodu slova a šíří nenávist,“ uvádí server.

„Samková, přestože vyhlášená radikálka, se rozhodně nedá považovat za ultrapravicovou političku. Naopak, je aktivistkou, která nejvíce proslula svou obranou obecně v České republice ne příliš oblíbené minority – Romů. Z toho důvodu je obecně označována za bojovnici za sociální spravedlnost,“ píší o Samkové na Breitbartu.

Luboš Motl, který celé vystoupení Kláry Samkové přeložil do angličtiny a kterého Breitbart ve svém článku cituje, uvedl, že myšlenky, které Samková na konferenci prezentovala, jsou obecně přijímány většinovou částí české populace.

„Naše vláda stojí někde mezi Orbánem a Evropskou unií, ale česká veřejnost se pravděpodobně staví proti uprchlíkům ještě důrazněji než občané ostatních zemí Visegrádské čtyřky,“ uvádí Motl.

„Občané České republiky za sebou mají komunistickou zkušenost, což je do jisté míry obrnilo proti laciné propagandě obhajující projekty sociálního inženýrství. Češi byli také v roce 1938 zrazeni mnichovskou dohodou, což indikuje, že se západní metropole čas od času rozhodují ‚o nás bez nás‘. Je to podobné, akorát místo Němců, kteří se na konci třicátých let snažili zachvátit Evropu, jsou to teď Arabové, navíc je o této otázce znovu rozhodováno v metropolích západní Evropy,“ pokusil se českou pozici objasnit americkým čtenářům Motl.

V neděli se projev Kláry Samkové přeložený do portugalštiny dokonce objevil i na brazilském blogu Infielatento. Jako zdroj autor překladu do portugalštiny použil rovněž anglický překlad původního textu Luboše Motla.

V nedávné době byl poslanec Soukup, který se konference rovněž zúčastnil, doslova zasypán žádostmi o zveřejnění videa z akce. Dnes došlo k jeho zveřejnění.

Celý článek, který pod názvem „Česká politička: Západ musí rozdrtit islám“ vyšel na americkém Breitbartu, zde

Odkaz na ázerbájdžánský server, který o události napsal, zde

Překlad do portugalštiny, který byl zveřejněn na brazilském blogu, zde

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: fib

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Proboha: „Agentka!“ Děsivé věci o prezidentce Čaputové

11:17 Proboha: „Agentka!“ Děsivé věci o prezidentce Čaputové

Během kampaně i po ní se co chvíli objevovala nařčení slovenské prezidentky, že je tzv. agentkou Sor…