To jsou slova: Raději nečíst. Okamura získal známé jméno, na které zatím nikdo neplival. Teď přišel Cikrt, Wollner, Janda...

20.06.2018 7:14

Podpora hnutí SPD se stává v očích „citlivých liberálů“ neodpustitelným stigmatem bez ohledu na předchozí zásluhy. Naposledy se o tom přesvědčil předseda Národní rady osob se zdravotním postižením Václav Krása, který neudělal nic víc, než že s Okamurovým hnutím spolupracoval na programu pro komunální volby.

To jsou slova: Raději nečíst. Okamura získal známé jméno, na které zatím nikdo neplival. Teď přišel Cikrt, Wollner, Janda...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Národní rady osob se zdravotním postižením ČR Václav Krása
reklama

Václav Krása, předseda Národní rady osob se zdravotním postižením, se rozhodl v komunálních volbách spolupracovat s hnutím Svoboda a přímá demokracie. Chce se zapojit do tvorby jejich programu pro komunální volby v Praze. „Doplnil jsem pár věcí, které mohou ulehčit život maminkám s malými dětmi, seniorům a lidem se zdravotním postižením. Myslím, že program SPD je dobrý a stojí za podporu,“ napsal předseda Krása a tento text se spolu s jeho fotografií objevil v tisku.

Anketa

Která skupina obyvatel potřebuje od státu okamžitou pomoc?

57%
3%
hlasovalo: 12488 lidí

Jeho příspěvek a fakt, že uznávaná autorita, která získala ostruhy například v boji proti Drábkovým reformám, podporuje Okamurovo hnutí, mnohé vytočil.

Například Tomáš Cirkt, známý mluvčí ministra zdravotnictví ODS Tomáše Julínka, nazval Krásu „starým lišákem“ a žádá, aby okamžitě rezignoval. Už prý stačilo to, že si z Národní rady osob se zdravotním postižením udělal svůj vejminek.

Cikrt vzkazuje, že NRZP žije velmi významně z dotací z Evropské unie (patrně v narážce na kritický postoj Okamurova hnutí k Bruselu). „Ať otevřeně jde za SPD do voleb, ale za jejich, nebo za své peníze,“ vzkazuje Krásovi, který ale o žádné kandidatuře nikdy nehovořil. Pro Cikrta to ale bude „pěkný oblouk od ODS, přes US, KDU až do suterénu“. A skončil poznámkou, že v poslední výroční zprávě NRZP se čtenář nedočte, jaké jsou odměny managementu.

Redaktor České televize Marek Wollner to zase vidí tak, že přes Václava Krásu promlouvá duch doby a kde je zrovna konjunktura, tam je možné vidět tohoto předáka zdravotně postižených.

Fotogalerie: - Poslední zasedání

Poslední jednání pražského zastupitelstva před prá...
Poslední jednání pražského zastupitelstva před prá...
Matěj Stropnický
Poslední jednání pražského zastupitelstva před prá...
Bohuslav Svoboda
Poslední jednání pražského zastupitelstva před prá...

„Ideologický odéesák, když byl čas ideologií, antiideologický unionista, když se věk ideologií vyčerpal, pak nějaké námluvy s věčnou KDU-ČSL a nakonec, když to nevyšlo v ANO, sázka na základní instinkt v SPD,“ shrnul jeho kariéru Reportér ČT.

V diskusi pod jeho příspěvkem se debata o politických názorech bojovníka za zdravotně postižené přesunula do oblasti urážek. Jeden z diskutujících soudil, že to, že je někdo postižený, ještě neznamená, že je to ctihodný „empaticky citlivý lidskoprávní liberál“. A pak do debaty přispěl postřehem, že „Goebels měl taky místo nohy kopyto a K. H. Frank měl skleněný oko“.

Další se omezili na lapidární výkřiky jako „profesionální invalida“ nebo „prostě zmetek“.

Prezident Evropských hodnot Jakub Janda zůstal při svém příspěvku v podobně přemýšlivém duchu, když příspěvek s Krásou komentoval slovy „Panu Krásovi hráblo“.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bára Basiková zuří: Všichni, kdo strašíte s koronavirem, běžte už do prde*e! Já chci covid!

10:15 Bára Basiková zuří: Všichni, kdo strašíte s koronavirem, běžte už do prde*e! Já chci covid!

Po Jankovi Ledeckém k veřejnosti promlouvá i zpěvačka Bára Basiková. A jak sama přiznává, sprostě. „…