To mě poser… Lídr opozice proti Babišovi nečekaně zaútočil, už se neudržel

08.05.2019 9:11

„Tak to mě, s odpuštěním, poser. Už nemám sílu být slušný,“ citoval poslanec za hnutí Starostové a nezávislí Jan Farský zastupitele Jihomoravského kraje Jiřího Hlavenku. Podívejte se sami, co ho tak dopálilo.

To mě poser… Lídr opozice proti Babišovi nečekaně zaútočil, už se neudržel
Foto: redakce
Popisek: Mgr. Jan Farský, poslanec Sněmovny PČR za TOP 09, starosta města Semily

Podnikatel a zastupitel Jihomoravského kraje, jenž byl do zastupitelstva kraje zvolen jako nezávislý na společné kandidátce Pirátů a Zelených už neudržel nervy na uzdě. „Tak to mě, s odpuštěním, poser. Už nemám sílu být slušný,“ napsal doslova na sociální síti Facebook. Rozčílilo ho něco, co chystá vláda.

Server Českého rozhlasu přinesl informaci o tom, že vláda hodlá investovat v příštích letech 50 miliard korun do boje se suchem. To samo o sobě zní jako dobrý nápad. Farský má však problém s tím, na co přesně mají být tyto peníze investovány. Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) spolu s ministrem zemědělství za ČSSD Miroslavem Tomanem plánují propojit vodárenské soustavy. Část peněz půjde i na obnovu vodovodů.

„Konkrétně je v plánu například vybudování přivaděče Praha–Kladno nebo posílení kapacity Východočeské vodárenské soustavy Náchod – Hradec Králové. Propojení vodárenských soustav pomůže se zásobováním vodou téměř pro tři miliony lidí,“ nastínil Toman. 

A právě kvůli tomu došla Hlavenkovi slušná slova.

„Vláda zasedla a vymyslela, že 25 miliard, tedy polovina všech peněz určených na boj proti suchu, půjde na propojování a budování vodovodů. Na co půjde ta druhá polovina, to raději neřekla vůbec. Takže vodu v krajině zadržíme tím, že propojíme vodovody; 25 miliard na betonové roury. Bagristi a betonáři, stavební firmy se už těší,“ zuřil jihomoravský zastupitel.

Jak by bojoval se suchem on? Třeba výstavbou vsakovacích nádrží za čističkami. Malé toky by uvolnil ven z betonových koryt. Nechal by vybudovat remízky mezi poli, pokusil by se do krajiny vrátit více luk. Jenže vláda místo tohohle všeho plánuje vybudovat betonový přivaděč Kladno–Praha.

Farský Hlavenkovu rozhořčení rozumí. Poukázal na to, že kdyby vláda Andreje Babiše zodpovědněji nakládala s dotacemi pro zemědělství, mohli jsme na tom být v boji se suchem mnohem líp.

„Sám bych ještě doplnil, že na dotace do zemědělství jde skoro 40 mld. Kč ročně. Kdyby se jen 10 % z nich podmínilo odpovědným hospodařením s půdou a vodou, dosáhli bychom více a bez dalších nákladů,“ doplnil Farský.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama

Další články z rubriky

Strana hulvátů a dobytků, rétorika jak od K. H. Franka. Tady nejde jen o jednoho čičmundu z Jesenice, varuje Petr Žantovský. Další důkaz mu poskytlo Šafrovo forum

7:36 Strana hulvátů a dobytků, rétorika jak od K. H. Franka. Tady nejde jen o jednoho čičmundu z Jesenice, varuje Petr Žantovský. Další důkaz mu poskytlo Šafrovo forum

TÝDEN V MÉDIÍCH Komunisté častovali své odpůrce mnoha ošklivými výrazy, ale o podřezávání sviní se n…