Režisér Svoboda podotkl, že v České televizi pracuje 53 let a bezesporu podporuje její existenci „jako kulturní instituce, téže hodnoty, jakou má pro českou veřejnost Národní divadlo, či Filharmonie“.
„Podporuji ředitele Petra Dvořáka, který je patrně nejlepším ředitelem za dobu, co v ČT působím,“ ocenil Jiří Svoboda zároveň vedle práce ČT i jejího generálního ředitele.
Slova jeho podpory následně zamířila i k Radě ČT a k jejímu předsedovi. „Rada České televize je demokraticky vytvořený orgán v souladu s českými zákony. Sleduji jednání Rady ČT a musím prohlásit s plnou odpovědností, že Rada ČT jako orgán zastupující občany je orgán stejně suverénní, jako NKÚ a různé kontrolní parlamentní komise,“ podotkl Svoboda s tím, že podle něj je předseda Rady ČT Pavel Matocha „čestný člověk“ a že řídí Radu ČT podle jeho přesvědčení „po celou dobu naprosto demokraticky a naprosto kompetentně“.
„Naopak Milion chvilek ‚pro demokracii‘ je nikým nevolený shluk ambiciozních lidí stejné váhy, jakou má sdružení vedené panem Vrabelem, které organizuje demonstraci proti informační úrovni, jakou přináší zpravodajství a publicistika ČT,“ vyjádřil se k výtkám aktivistů ze spolku Milionu chvilek, kteří například v minulosti tvrdili, že prý Matocha veřejnoprávní televizi „ničí“.
Svoboda přirovnal zmíněný spolek Milion chvilek ke sdružení Ladislava Vrabela – lídra protivládních demonstrací, který na 17. listopad svolal další protest s podtitulem Česká republika na 1. místě, která tentokrát míří k České televizi.
„Demonstranti mířící na Kavčí hory žádají, aby ČT odvysílala desetiminutový projev jejich představitele na ČT1 a ČT24. Takto to nefunguje. Program ČT určují pravidla, kodexy, standardní postupy. Ne tlak. ČT projevy na přání vysílat nemůže. A nebude,“ reagovala na to veřejnoprávní televize.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: rak