Topolánek k 1945: Bylo by lepší, kdyby se do toho Rudá armáda nepletla

10.05.2019 10:12

Připomínáme si 74. výročí konce druhé světové války. Publicista Pavel Šafr však v této souvislosti připomněl, že osvobození sovětskou Rudou armádou pro naše předky ve skutečnosti znamenalo nástup dalších více než 40 let nesvobody. A prezident Miloš Zeman chodí debatovat na ruskou ambasádu, na ambasádu nástupnického státu po Sovětském svazu, který nás vlastně spíš dobyl. Mirek Topolánek si přisadil a řekl, co si o ruském angažmá myslí.

Topolánek k 1945: Bylo by lepší, kdyby se do toho Rudá armáda nepletla
Foto: Archiv
Popisek: Německý tank Tiger

V těchto dnech si připomínáme 74. výročí konce druhé světové války, ve které tehdejší Československo stálo na straně vítězných mocností. Většinu našeho území osvobodila sovětská Rudá armáda. Šéfredaktor serveru Forum24,.cz však připomněl, že sovětské osvobození s sebou přineslo i dalších 40 let nesvobody a útlaku.

Anketa

Jaký máte vztah k německému národu?

13%
68%
hlasovalo: 12000 lidí

Šafr se kvůli tomu zlobí na prezidenta Miloše Zemana, který jako by si oněch více než 40 let nesvobody neuvědomoval, a dodnes chodí oslavovat osvobození na ambasádu Ruské federace, na ambasádu nástupnického státu po Sovětském svazu.

„Oslavili jsme ‚osvobození‘ ruskou armádou, které přineslo naší zemi krutý teror, naprostou bídu a čtyřicetileté vymývání mozků. Ukradli nám uran pro své atomové bomby a dosadili tu k moci zločince. Tohle oslavujeme. A náš prezident se zase sundal na ruské ambasádě. A jedeme dál,“ napsal Šafr na sociální síti Twitter.

Expremiér Mirek Topolánek se k oslavám vyjádřil v podobném duchu. Poukázal na skutečnost, že krvavý sovětský diktátor Josif Stalin, jenž je v Rusku dodnes oslavován, území ve skutečnosti neosvobozoval, ale spíš dobýval.

„V květnu 1945 osvobodila většinu naší země Rudá armáda. Osvobození byl ale jen náš subjektivní pocit. Stalin neosvobozoval, Stalin dobýval a dobývaná území držel. Na svobodu jsme čekali dalších 44 let.

Podle Topolánka by bylo lepší, kdyby se Rudá armáda po osvobození Československa dál nepletla do života jeho obyvatel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rakousko: Mrazivé vysvětlení pádu vlády. A temný odhad, co nás všechny teď čeká

10:25 Rakousko: Mrazivé vysvětlení pádu vlády. A temný odhad, co nás všechny teď čeká

Video s Heinzem-Christianem Strachem dokázalo v krátké době převrátit celou rakouskou politickou scé…