Toto napsali o evropských silvestrovských útocích v Kanadě, kde se s azylanty vůbec nemazlí

12.01.2016 16:34 | Zprávy

Komentátorka pro kanadský deník The Globe and Mail Margaret Wentová shrnula pro Kanadu, co se v současnosti děje v Evropě v článku nazvaném „Německé brutální imigrantské prozření“. Wentová shrnula události posledních dní v Německu, Švédsku a jinde s tím, že se jedná o zlom v celé diskuzi o migraci.

Toto napsali o evropských silvestrovských útocích v Kanadě, kde se s azylanty vůbec nemazlí
Foto: archiv T. Jirsa
Popisek: Imigranti v Makedonii

„Masová napadení v Kolíně nad Rýnem během silvestrovské noci ve stínu nejhistoričtější a nejkrásnější katedrály celého Německa jsou odsouzena k tomu, aby se stala určujícím momentem v debatě o imigraci, jež trhá Evropu na kusy,“ píše Wentová s tím, že již nelze dále zatajovat „nepříjemnou pravdu“. A ta zní, že lidé z „hluboce misogynních“ kultur, tedy Arabové, jsou nejhorším možným příspěvkem pro „evropské tolerantní, sexuálně rovnostářské liberální normy“.

To, že se nám je zde podaří integrovat, označuje Wentová za „fantazii“.

Připomíná, že v současnosti se ozvalo víc než 500 obětí kolínských útoků a policie absolutně nezvládla situaci. A nejen proto, že původně o ní prakticky ani neinformovala.

„Až dosud citlivost vůči protiimigračním náladám vylučovala možnost upřímné debaty ohledně sexuálních deliktů páchaných mužskými běženci; takové řeči byly v minulosti odsuzovány jako rasistické,“ tvrdí Wentová a dokládá, že Německo není jedinou sexuálním násilím stiženou zemí.

„Ale to, co se stalo v Kolíně, bylo příliš velké, než aby se to ututlalo,“ píše Wentová a dodává, že kolínské události napomohly k tomu, že se ozvaly i další země, kde k podobným útokům došlo. A nemuselo se jednat čistě o silvestrovskou noc, nýbrž jak ukazuje příklad Švédska i o roky staré záležitosti.

Oběťmi sexuálního násilí jsou však i uprchlické ženy. „Ty jsou rutinně vystavovány obchodu s masem, nuceným svatbám, znásilněním a napadením ze strany pašeráků, mužských žadatelů o azyl a jejich vlastních manželů,“ uvádí Wentová a dodává, že některé ženy se dokonce zabarikádovávají v uprchlických centrech, aby měly před muži nějakou ochranu.

V reakci na tyto události pak německá kancléřka Angela Merkelová zavedla přisnější pravidla pro migranty, která dovolují za přečiny sáhnout až k deportaci jednotlivců. V Norsku naopak zavedli sexuální výchovu, což Wentová považuje za běh na dlouhou trať a cituje mladého Eritrejce z rozhovoru pro The New York Times. „Muži mají slabost a když vidí, jak se na ně někdo usmívá, tak je těžké se kontrolovat,“ řekl mladík a dodal, že v jeho zemi je běžné vzít si ženu násilím a nebýt za to (přinejmenším policií) potrestán.

„Přesto i nyní jsou někteří evropští liberální humanisté ve stavu hlubokého popření,“ podotýká Wentová a za příklad uvádí starostku Kolína nad Rýnem Rekerovou, která chce zavést „více jazykových a integračních kurzů, které povedou k lepšímu pochopení německé kultury“. „Co se týká chování na festivalech, myslí si, že pomohou piktogramy.“

„Jsou i jiná řešení, mohou však být složitější. Odmítnout azyl nezadaným mužům, jak to udělala Kanada. Deportovat ty, kteří již přišli. Vybírat si, kdo přijde. Nevybírat si ty, kteří nedokáží poznat rozdíl mezi polibkem a znásilněním,“ míní Wentová a dodává, že na to, aby se politici vyhnuli vzestupu pravicových nálad, je už pozdě.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: spa

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Mír na Ukrajině

Paní Konečná, dobrý den. Jednak gratuluji ke zvolení. Vy opakovaně tvrdíte, že EU má nástroje, jak ukončit válku na Ukrajině. Zajímá mě jaké? Podle mě EU nezmůže nic. A ještě co si myslíte o podmínkách, které si klade Rusko, aby válku ukončilo? Chce nejen část území Ukrajiny, ale požaduje i to, aby ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pohodlí u voleb? O to jim vůbec nejde. Korespondenční volba pod palbou

21:15 Pohodlí u voleb? O to jim vůbec nejde. Korespondenční volba pod palbou

„Čistokrevné zlo“ či „konec důvěry občanů v demokratické volby a v jejich výsledky.“ To zní od opozi…