Trestat neziskovky, které spolupracují s pašeráky! Budete koukat, kdo to řekl. Dřív se to bál vyslovit

26. 6. 2018 14:55

Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) se na svém blogu na serveru iDnes.cz zamyslel nad tím, kdy se začnou trestat neziskovky spolupracující s pašeráky lidí.

Trestat neziskovky, které spolupracují s pašeráky! Budete koukat, kdo to řekl. Dřív se to bál vyslovit
Foto: red
Popisek: Europoslanec Tomáš Zdechovský

„Před mnoha měsíci se to bál kdokoliv vyslovit nahlas. Dnes už je celá řada přesvědčivých důkazů o tom, že některé z neziskových organizací, údajně zachraňujících migranty ve Středozemním moři, jsou propojené s převaděči,“ poznamenal Zdechovský úvodem.

Anketa

Těšíte se na vládu ANO a ČSSD s podporou KSČM?

hlasovalo: 11362 lidí

  • Původní text ZDE.

Následně se rozhovořil o tom, jak se ještě před třemi lety zdálo absurdní, když mu jeden z italských policistů říkal, že se řada neziskovek spolupodílí na pašování lidí do Evropy. A informace se mu jen potvrzovaly. „V létě roku 2017 jsem informoval o tom, jak Italské tajné služby pod skrytou identitou infiltrovaly lodě neziskových organizací a několik měsíců trpělivě sbíraly informace. To, co se od podzimu 2015 ukazovalo jako stále více pravděpodobné na základě výslechů migrantů, se najednou začalo natvrdo potvrzovat. Německé neziskovky byly v kontaktu s převaděči a domlouvaly se na předání migrantů. Tím se byznys migrantů výrazně zjednodušil,“ podotkl Zdechovský a poukázal i na záznamy o záchranných akcích ve Středozemním moři.

Ne všechny neziskovky působící ve Středozemním moři se však podle Zdechovského chovají neeticky. „Část neziskových organizací odmítla již v létě 2017 jezdit tzv. na jistotu, kdy čekají na místě nedaleko pobřeží s tím, že většinou v nočních hodinách k nim doplouvají gumové čluny s migranty. Tzv. záchranné akce se totiž zúžily na převoz lidí od libyjských hranic do Itálie, což většina z organizací odmítla. I proto nový ministr vnitra Itálie Salvini opakovaně deklaroval tvrdý postup proti ‚neziskovkám‘, které pouze dovážejí migranty,“ sdělil dále Zdechovský.

Fotogalerie: - Na zastupitelstvu Zlínského kraje

Na jednání zastupitelstva Zlínského kraje 25. 6.
Jednání zastupitelstva Zlínského kraje 25. 6.
hejtman Jiří Čunek s novináři
Jednání zastupitelstva Zlínského kraje 25. 6.
Senátor a zastupitel Zlínského kraje Ivo Valenta a...
Radní Zlínského kraje, poslanec Petr Gazdík a člen...

Osobně je přesvědčen, že existuje dostatek důkazů o tom, že některé neziskovky dovážejí migranty do Evropy a podílejí se tak na pašeráctví. „Podle mě by už italské úřady měly přestat hrát mrtvého brouka a začít těmto rádoby neziskovkám zabavovat lodě a důsledně trestat jejich posádku. To, že dnes pašeráci stále více posílají na moře vedle mužů, také ženy a děti, je totiž z velké části jejich vina!? Soucit s migranty (devět z deseti azyl nikdy nedostane) začíná opadat. Proto opět zneužívají situace a nutí na lodě nastupovat těhotné ženy a děti. A proto je potřeba tento hnusný byznys s lidmi co nejdříve zastavit a začít vyřizovat žádosti o azyl už v Libyi,“ uzavřel europoslanec.

Dnes pak dodal na svém facebookovém profilu: „Několik ‚neziskovek‘ je propojených s pašeráky. Zase opět desítky nadávek, že to není pravda. A hele. Dnes už o tom píše v celé Evropě tisk a i česká iDnes. Včetně začátku trestního stíhání pracovníků migračních center, kteří vykazují často dvojnásobné počty lidí, než jich tam mají umístěno. Pojďme zachraňovat a pomáhat uprchlíkům a zastavme pašerácký byznys s migranty. Dělají medvědí službu uprchlíkům i celému neziskovému sektoru. Kvůli lidem, kteří nedostávají azyl odmítáme přijmout ty, kteří utíkají před smrtí,‘ napsal Zdechovský s odkazem na článek serveru iDnes.cz o bludné lodi, jež může s migranty na palubě zakotvit na Maltě. 

  • Příspěvek Tomáše Zdechovského najdete ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ukázal jsem jim! Babiš vynesl info z jednání EU: Šlo o naše sousedy

21:05 Ukázal jsem jim! Babiš vynesl info z jednání EU: Šlo o naše sousedy

Premiér Andrej Babiš prostřednictvím svého pravidelného týdenního facebookového hlášení „Čau lidi“ t…