Muž ozbrojený kalašnikovem na oblíbené pláži řádil víc než 40 minut, než se ho podařilo zneškodnit, řekl Amir bin Hasín, který bydlí hned vedle pláže před hotelem Riu Imperial Marhaba, kde se útok odehrál. "Uplynulo 40 až 45 minut od prvních výstřelů do chvíle, než byl zabit," řekl AFP dvaadvacetiletý muž, který byl stále ještě v šoku z mrtvých těl ležících na písku.
Po střelbě na pláži zamířil střelec do samotného hotelu
Jeho šestnáctiletý bratranec Málik uvedl, že viděl, jak útok začal. "Byl jsem na pláži. Viděl jsem, jak ten člověk položil na písek slunečník jako někdo, kdo se tam chystá rozložit. Pak najednou ale popadl kalašnikov a začal střílet," dodal. "Všichni se postavili, aby zjistili, co se děje, a v tu chvíli jsme viděli, že s širokým úsměvem na tváři střílí turisty. Utíkali jsme se schovat a on zamířil k hotelu Imperial."

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: čtk, mp