U Jílkové dnes bude asi mimořádně rušno. Kalousek či Vyvadil na téma Ukrajina

19. 3. 2015 19:50

Ve čtvrtečním pořadu České televize Máte slovo moderátorky Michaely Jílkové bude zřejmě pořádně horko. Povede se totiž debata o situaci na Ukrajině a případném posílání zbraní na Ukrajinu, přičemž proti sobě stanou velmi viditelné osobnosti z tábora příznivců vojenské pomoci Ukrajině i odpůrců. Za první tábor dorazí nejen Miroslav Kalousek (TOP 09) a za druhý Přítel Ruska v České republice Jiří Vyvadil.

U Jílkové dnes bude asi mimořádně rušno. Kalousek či Vyvadil na téma Ukrajina
Foto: Hans Štembera
Popisek: Moderátorka Michaela Jílková
reklama

Nelze vyloučit, že se dnes od půl desáté strhne v České televizi velká slovní mela. Proti sobě se totiž postaví první místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek nebo bývalý konzul v Ruské federaci Vladimír Votápek na straně jedné a zakladatel Přátel Ruska v ČR Jiří Vyvadil či komunistický poslanec Pavel Kováčik na straně druhé.

TOP 09 dala opakovaně najevo, že sice upřednostňuje diplomatické řešení krize na Ukrajině, ale za určitých okolností by byla nakloněna i poslání českých zbraní na Ukrajinu v boji s ruským agresorem, zatímco bývalý senátor za ČSSD Vyvadil vyjadřuje prakticky dnes a denně na sociální síti Facebook podporu prezidentu Ruské federace s tím, že hlavním viníkem celé krize je Západ, nikoli Rusko. Plánuje také protestní akce u příležitosti průjezdu vojenského konvoje NATO Českem, který je podle komunistů dokonce protiústavní.

Pořad můžete sledovat dnes od 21:30 na ČT1.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profesor Beran u Xavera. To zase bude křiku...

17:25 Profesor Beran u Xavera. To zase bude křiku...

Epidemiolog a vakcinolog Jiří Beran byl hostem rozhovoru na XTV. Výrazně doporučoval očkování, podle…