Ukážeme vám esemesky, na které Babiš odmítá odpovědět. Jde o velké kšefty na jednom jeho ministerstvu

03.02.2020 4:44 | Zprávy

Manažerský premiér Andrej Babiš rozhodně neměří stejným metrem. Ačkoli se před časem nechal slyšet, že kvůli e-shopu na dálniční známky odletěli i poslední racci od Vltavy, jak prý křičel, v případě zakázky na nákup pasivních radarů srdnatě mlčí. ParlamentníListy.cz se přitom jeho stanovisko pokoušely získat několik dnů. Marně.

Ukážeme vám esemesky, na které Babiš odmítá odpovědět. Jde o velké kšefty na jednom jeho ministerstvu
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Starostka Bláhová sděluje premiérovi, kdo dorazí na neveřejné jednání v nízkoprahovém centru, kde sídlí také osadní výbor.

Šok pro všechny jen trochu znalé dění na Ministerstvu obrany způsobila kauza s nákupem pasivních radarů. Ze Sněmovny dokonce zaznělo, že jde o další tunel na obraně. Ministra Metnara pravděpodobně čekají horké chvilky. Důkladná vysvětlení bude požadovat i ministrova předchůdkyně Karla Šlechtová, za jejíhož působení se počítalo s poloviční cenou. ParlamentníListy.cz získaly i další informace zevnitř armády, které vznášejí znepokojivé otázky ohledně zpracování posudku, kterým se resort ohání.

Ministerstvo obrany nedávno podepsalo smlouvu se společností Omnipol na nákup dvou pasivních radarových systémů Vera NG za 1,5 miliardy korun. Jenže až po podpisu smlouvy vyplula na povrch konečná cena, která je dvojnásobná proti původnímu předpokladu i tomu, s čím ještě nedávno počítala vláda i sněmovní výbor pro obranu.

Média navíc upozornila, že prakticky tentýž radarový systém před pár lety koupilo od stejné společnosti i NATO, které zaplatilo dokonce třikrát méně, než má aktuálně platit česká armáda.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…