Ukrajinka v nesnázích. Kvůli ČT a jejím poplatkům. Nacher přišel s příběhem

22.02.2026 8:00 | Monitoring

Poslanec Patrik Nacher (ANO) označuje koncesionářské poplatky za „past na cizince“. Poukazuje na případ Ukrajinky pracující v Česku, která kvůli neuhrazeným poplatkům čelí exekuci, přestože televizi ani nevlastnila. Systém má podle něj tvrdé a absurdní dopady, které by měly vést k jeho změně.

Ukrajinka v nesnázích. Kvůli ČT a jejím poplatkům. Nacher přišel s příběhem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká televize, ilustrační foto

Vláda koalice ANO, SPD a Motoristů sobě se v programovém prohlášení jasně zavázala k úplnému zrušení koncesionářských poplatků (poplatků za Českou televizi a Český rozhlas) jako k součásti svého programu. Tento krok by měl platit od 1. ledna 2027, tedy od začátku příštího roku, pokud poslanci schválí příslušné zákony. 

Dosud nebylo jasně definováno konkrétní legislativní a finanční řešení; v koaliční debatě o tom probíhají diskuse. 

Navzdory vládnímu záměru zrušit poplatky se část politické scény a odborníků vyjadřuje skepticky. Senát vyzval vládu, aby od záměru upustila, s tím, že stávající systém koncesionářských poplatků podle něj zajišťuje stabilní a nezávislé financování veřejnoprávních médií.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Vzkaz koalici, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseNávštěvník99 , 22.02.2026 8:15:50
Přestaňte diskutovat a koncesionářské poplatky zrušte. Čím dřív, tím lépe. Už nejsou v opozici, aby jen kritizovali. Zrušit poplatky okamžitě. Pak může následovat debata o veřejnoprávní službě a kdo by ji měl vykonávat. ČT, ČRo jsou přežitek a navíc veřejnoprávní službu neplní.

|  18 |  0

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…