Unikla slova Babiše: „Mě nebaví! Sedí tam vůbec?“

15.04.2019 12:44

Novinářka Sabina Slonková tvrdí, že jedna vládní rošáda se sice uzavřela, ale v zákulisí už se rozehrává nová politická hra. O křesla v kabinetu přišli ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková a ministr dopravy Dan Ťok. Oba byli nominanty hnutí ANO. V zákulisí se teď podle Slonkové rýsuje střet o ministra spravedlnosti za hnutí ANO Jana Kněžínka, v němž prý půjde také o hlavu nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana.

Unikla slova Babiše: „Mě nebaví! Sedí tam vůbec?“
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Andrej Babiš
reklama

Sotva jedna vládní rošáda skončila, může přijít druhá. Zatímco ministři ČSSD zůstávají pevně usazeni ve svých židlích, u hnutí ANO po chystaném vyhazovu ministryně Novákové a dobrovolném odchodu ministra Ťoka může přijít další rošáda. O funkci může přijít ministr spravedlnosti Jan Kněžínek. Oficiálně proto, že je mediálně neviditelný a málo nastoluje témata. „Je to želé. Vůbec mě nebaví a nebaví snad nikoho. Sedí vůbec na té vládě?“ nechal se prý slyšet Babiš.

Anketa

Vadilo by vám, kdyby Zeman v přítomnosti Čaputové kouřil?

21%
79%
hlasovalo: 6826 lidí

Slonková však píše, že Babiš má k odstranění Kněžínka jiný důvod. Ministr odmítá dělat věci, za které by se jednou mohl teoreticky ocitnout před soudem. „Kněžínek neudělá nic, za co by ho jednou mohli zavřít,“ zhodnotil jeho postoj státní úředník, který s Kněžínkem dlouhodobě spolupracuje.

„A premiér potřebuje pružného ministra spravedlnosti. Mimo jiné proto, že by se podle svých spolupracovníků rád zbavil nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana. A k němu lze přiřadit v podstatě stejnou charakteristiku jako ke Kněžínkovi. Také neudělá věci, s nimiž není ztotožněný,“ doplnila Slonková.

Je třeba dodat, že další možná vládní rošáda se chystá v době, kdy byla uzavřena kauza Čapí hnízdo, která zamíří k soudu. Premiér Babiš je v této kauze obviněn z možného spáchání dotačního podvodu za desítky milionů korun a brzy by mohl stanout v soudní ohrádce určené pro obžalované osoby.

Bývalá poslankyně ODS Kateřina Dostálová na sociální síti Facebook dodala, že si vyhazov zaslouží ještě jeden ministr, resp. ministryně. Kdyby bylo na Dostálové, na dlažbu by poslala ministryni financí za hnutí ANO Alenu Schillerovou. Proč? Za její vystoupení v nedělní Partii televize Prima.

Ministryně vysvětlovala, že vláda plánuje zvýšit spotřební daň u cigaret a případně i u alkoholu, protože jsou škodlivé a cílem kabinetu je, aby se mladiství k těmto neřestem vůbec nedostali. Dostálovou to zvedlo ze židle.

„Dusím to v sobě už lehce od včerejška. Vzkaz. Soudružko Schillerová. Bacha. Mě už teda nikdo vychovávat nebude. Vychovává se v rodině. Spotřební daň na cigára a alkohol. Máte díru v rozpočtu jak prase a prej Vám s Kenem jde o naše zdraví. H.... Potřebujete prachy rozfofrovat na jízdné zadara. Vytunelujete Fond národního majetku. A tohle je moje poděkování poslanci Skopečkovi ODS a panu Hanákovi. Jediní příčetní v diskusi. Partie. Uf,“ napsala Dostálová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Kašleme na Brusel, bereme Sputnik.“ A hůř: Věc, co EU neuslyší ráda. Tvrdě utrpí

11:13 „Kašleme na Brusel, bereme Sputnik.“ A hůř: Věc, co EU neuslyší ráda. Tvrdě utrpí

Nejeden proevropský politik v Česku si nenechal ujít příležitost vyzvat vládu, aby děkovala Evropské…