Ušetřil jsem, tak proč bych nemohl rozdávat odměny, hájí se Dobeš

11.02.2011 12:50

Ministr školství za VV Josef Dobeš připustil, že se v jeho úřadu rozdávaly až stotisícové odměny. Peníze prý ušetřil propuštěním 18 procent zaměstnanců.

Ušetřil jsem, tak proč bych nemohl rozdávat odměny, hájí se Dobeš

Dobeš ale upozornil, že on na výši bonusů pro jednotlivé zaměstnance neměl vliv, peníze dostaly pracovní skupiny a jejich ředitelé je pak přerozdělili svým podřízeným.

"Nevyžádal jsem si seznam, jak odměňovali a ani to nechci udělat. Podle mě si ty odměny zasloužili," uvedl Dobeš pro iDnes.cz. Šlo o reakci na informace, že jeho nynější šéfka kabinetu Jana Machálková dostala v prosinci plat 145 tisíc korun. Upozornil na to server Česká pozice, který rovněž zpochybnil vzdělání a zkušenosti jmenované úřednice. Ministr školství ale tyto informace na páteční tiskové konferenci označil za mylné.

Bez vzdělání

Podle vyjádření úřadu Machálková za dobu svého působení na postu poradkyně byla zařazena do 13. platové třídy a 5. platového stupně, náležela jí tak celková hrubá mzda ve výši 35300 korun. Problémem ale je, že ve 13. platové třídě mohou být pouze vysokoškolsky vzdělaní zaměstnanci, což ovšem Machálková, studentka Univerzity Jana A. Komenského, není.

"Je-li to tak, tak to budu řešit. To by bylo pochybení vrchního ředitele (tehdejšího vrchního ředitele Jaroslava Říhy, pozn.red.)," uzavřel Dobeš.

Čtěte:

Dobeš ruší školy. Rebel Rath chce gymnázium založit

Dobeš má nadstandardní PR tým. Stejně nefunguje

Foto: Hans Štembera, veciverejne.cz

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jac

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

V Brně to vře. Hnutí Žít Brno se přihlásilo o uprchlíky z Itálie a je zle: Vlastizrada. Proto ty tisíce volných bytů...

16:47 V Brně to vře. Hnutí Žít Brno se přihlásilo o uprchlíky z Itálie a je zle: Vlastizrada. Proto ty tisíce volných bytů...

Hnutí Žít Brno volá po přijímání migrantů do Česka a už přicházejí reakce. O slovo se hlásí mimo jin…