Uškrcení Babiše a vtipy na drůbež z Vodňan. Miroslav Kalousek ani o víkendu neztrácí formu

14. 7. 2018 20:21

Češi, Moravané a Slezané si užívají letní pohody, ale politice ani teď neutečou. Blíží se totiž komunální volby, které budí velkou pozornost především v Praze, byť nejen tam. Komentátor Hospodářských novin Petr Honzejk v souvislosti s komunálními volbami v Praze vyhlásil jeden závazek. Miroslav Kalousek (TOP 09) Honzejka obrazem označil za „sraba".

Uškrcení Babiše a vtipy na drůbež z Vodňan. Miroslav Kalousek ani o víkendu neztrácí formu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kampaň do nadcházejících voleb v ulicích Prahy. Podívejte se na některé slogany
reklama

Komunální volby jsou takřka za rohem. Velké pozornosti se budou pravděpodobně těšit volby v Praze. V roce 2014 tu vyhrálo hnutí ANO. Po několika výměnách lídrů nakonec v pozici kandidátky na primátorku stanula Adriana Krnáčová, která spolu s šéfem hnutí ANO Andrejem Babišem slibovala, že Pražanům zařídí lepší život. Nebylo sice úplně jisté jak, protože na předvolebních plakátech se skvělo heslo „Prostě to zařídíme“, ale většina Pražanů vzala Babiše s Krnáčovou za slovo a nechali dnešní primátorku vyhrát volby.

A co Krnáčová zařídila? Kupříkladu spadlý most v Troji, opravu eskalátorů ve stanici metra Anděl, které měly krátce po znovuuvedení do provozu problémy, a obtíže v dopravě na Žižkové i v dalších pražských čtvrtích. Tak by pravděpodobně vládu Krnáčové popsali její kritici.  

Právě s odkazem na to, co všechno se v Praze stalo během čtyř let vlády ANO, složil komentátor Petr Honzejk slib. Na sociální síti twitter napsal, že když ANO vyhraje volby, sní koblihu z Penamu – společnosti patřící pod holding Agrofert. Ten je momentálně uložen ve svěřenském fondu premiéra Andreje Babiše a předseda vlády na něj údajně dnes nemá žádný vliv.

Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek Honzejka označil za „sraba“, který se zdráhá sníst „Vodňanské kuře“ z Agrofertu. Testy těchto kuřat odhalily v řadě z nich bakterie salmonely.

Honzejk odvětil, že má děti, pročež nemůže riskovat příliš.

Kalousek přitom už během středečního hlasování o důvěře kabinetu Andreje Babiše ukázal, že se nezdráhá sáhnout k silným slovům. V noci na čtvrtek mimo jiné pravil, že by Babiše uškrtil. Když se poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna rozčiloval, že Babiše zplodily společnými silami levice i pravice, Kalousek se ohradil, že to nemůže být pravda. Kdyby totiž platilo, že Babiše porodil právě Kalousek, prý by ho hned po porodu uškrtil pupeční šňůrou. Tak zlé má mínění o Babišovi.

„Pane Kalousku, víte, kdo ho porodil, porodili jsme ho vy,“ křičel na člena TOP 09 poslanec ČSSD kvůli Babišovi. Česká pravice podle Foldyny zrodila Babiše-politika svým zákonem o vyrovnání státu s církvemi. Vzápětí však dodal, že druhým rodičem Babiše-politika je ČSSD, která prý také udělala chyby. „A my sociální demokraté jsme ho porodili, jak jsme se kolikrát chovali,“ hřímal dál Foldyna.

Kalousek se proti slovům svého levicového kolegy okamžitě ohradil. „Ujišťuji vás, prostřednictvím pana předsedajícího, pane poslanče Foldyno, že jsem tak neučinil. Protože kdyby se tak stalo, uškrtil jsem ho bezprostředně na pupeční šňůře,“ poznamenal předseda poslaneckého klubu TOP 09.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ta verbež nás zničila. Kašle, prská, chlastá. Blatný, přijeď! „Covid-díra“ Česka, kterou Praha nezná

19:22 Ta verbež nás zničila. Kašle, prská, chlastá. Blatný, přijeď! „Covid-díra“ Česka, kterou Praha nezná

REPORTÁŽ Jak poznáte Ukrajince, Moldavana či Rumuna? Kašle a prská kolem sebe, hadřík v podobě někol…