Útok v Rusku. „To si Rusové dělají sami!“ šíří se v Česku

22.03.2024 21:21 | Monitoring

Ozbrojenci v pátek večer vtrhli do koncertní haly na západním okraji Moskvy a před začátkem koncertu začali střílet automatickými zbraněmi do lidí, po čemž jsou z místa hlášené výbuchy a požár objektu. Dle předběžných údajů ruské Federální služba bezpečnosti (FSB) je na místě teroristického útoku přes 100 zraněných a 40 obětí. Událost vyvolává nemalé spekulace na sociálních sítích. „Záminka pro další mobilizaci,“ míní někteří komentující na sociálních sítích s tím, že jde o fingovanou akci ruské kontrarozvědky.

Útok v Rusku. „To si Rusové dělají sami!“ šíří se v Česku
Foto: Repro X @visegrad24
Popisek: Následky teroristického útoku na okraji Moskvy

Agentura Reuters uvedla, že se v koncertní síni Krokus na západním okraji Moskvy mělo střílet, až pět ozbrojenců v maskáčích střílelo z automatických zbraní a dle ruského serveru RIA Novosti bylo při střelbě zraněno přes 100 lidí a na místě je též podle předběžných údajů rovněž 40 obětí.

Ruská FSB uvedla, že v pátek večer došlo ke střelbě a požáru před koncertem skupiny Picnic a v souvislosti se střelbou hovořila o teroristické útoku. Na jednom z videí ze sociálních sítích je vidět, jak muži s automatickými zbraněmi opakovaně střílejí na civilisty a dle zpravodaje RIA Novosti měl následovat výbuch granátu či zápalné bomby, po čemž se budova ocitla v plamenech.

Agentura Reuters rovněž připomíná, že začátkem měsíce americké velvyslanectví v Rusku varovalo, že „extremisté“ plánují učinit teroristický útok v Moskvě a ruská FSB ve stejné době informovala o úspěšném zmaření plánovaného útoku na synagogu v ruském hlavním městě, který plánoval provést Islámský stát.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Radek Kotas

Radek Rozvoral byl položen dotaz

Kde na své plány chcete brát finance?

Vy pořád jen říkáte, jak byste navyšovaly tu a tam rozpočty, platy, sociální dávky atd. To je sice hezké, ale proč už neříkáte, kde na to brát?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Ty příspěvky v článku, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseNechtík , 23.03.2024 10:00:34
to je výsledek našeho školství za 35 let a protiruského vymývání mozků. Doporučuji všem, kteří chtějí jen posuzovat ten útok a nechtějí vyjádřit smutek nad takovými činy, aby počkali alespoň tak 3 - 5 dnů, než se budou vyjadřovat. Budou mít více informací k posouzení!

|  6 |  0

Další články z rubriky

Bomba z USA: O střelci na Trumpa se vědělo. Šéfka tajné služby přijala vinu

17:17 Bomba z USA: O střelci na Trumpa se vědělo. Šéfka tajné služby přijala vinu

Ředitelka Tajné služby Spojených států Kimberly Cheatleová uvedla, že útočník, který postřelil prezi…