Už ne hrnce. Šmejdi vám vnutí něco jiného, velmi šikovně

24.07.2018 9:50

Podvodní obchodníci s levnou elektřinou útočí na občany. Před nimi varuje dnešní MF Dnes, popisující nejrůznější případy těchto energetických šmejdů.

Už ne hrnce. Šmejdi vám vnutí něco jiného, velmi šikovně
Foto: hns
Popisek: Fotokoláž.

Zaměřuje se například na Teplice, kde drobná blondýnka tvrdí, že pracuje ve státní instituci a kontroluje nařízení státu, zda došlo ke snížení cen za elektřinu. A když zjistí, že to energetické společnosti neudělaly, chce podepsat papír a slibuje nápravu. 

Anketa

Vydělala Česká republika na členství v Evropské unii?

hlasovalo: 18239 lidí

Jak však píše MF Dnes, žádné takové nařízení ani státní úřad neexistují. Žena však chce, aby lidé přistoupili na to, co jim je nabízeno. A takovýchto případů přibývá, energetický regulační úřad je nazývá energetickými šmejdy. „Jejich metody zavánějí stejnými nekalými praktikami, jaké měli prodejci hrnců,“ podotkl mluvčí ERÚ Michal Kebort. Kromě neexistujícího úřadu se také vydávají za inspektory České obchodní inspekce a pracovníky České pošty. 

MF dnes následně detailněji popisuje schůzku s onou pracovnicí. „Není v tom nic, co by vás ohrozilo, a hlavně: Co vám kdo dneska vyřídí zadarmo?“ slyší například od ženy. „Baví mě práce s klienty a vím, že pro ně dělám něco dobrého. Neoblbujeme lidi, nezastáváme se jednoho dodavatele, nenutíme: Podepište smlouvu,“ poznamenává prý také žena ve zhruba 45minutové schůzce. 

Jak MF Dnes dodává, jde o společnost Centrální výběrová řízení a zkušenost s ní mají například i občané litoměřických vesnic. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Klaus pochybuje: Covid a veletoč. Hledejme za tím farmaceutické společnosti

19:44 Klaus pochybuje: Covid a veletoč. Hledejme za tím farmaceutické společnosti

Den vzniku samostatného Československa je příležitostí vzpomínat, ale také připomínat. Jakou cestou …