Už ne hrnce. Šmejdi vám vnutí něco jiného, velmi šikovně

24.07.2018 9:50

Podvodní obchodníci s levnou elektřinou útočí na občany. Před nimi varuje dnešní MF Dnes, popisující nejrůznější případy těchto energetických šmejdů.

Už ne hrnce. Šmejdi vám vnutí něco jiného, velmi šikovně
Foto: hns
Popisek: Fotokoláž.

Zaměřuje se například na Teplice, kde drobná blondýnka tvrdí, že pracuje ve státní instituci a kontroluje nařízení státu, zda došlo ke snížení cen za elektřinu. A když zjistí, že to energetické společnosti neudělaly, chce podepsat papír a slibuje nápravu. 

Anketa

Vydělala Česká republika na členství v Evropské unii?

hlasovalo: 18251 lidí

Jak však píše MF Dnes, žádné takové nařízení ani státní úřad neexistují. Žena však chce, aby lidé přistoupili na to, co jim je nabízeno. A takovýchto případů přibývá, energetický regulační úřad je nazývá energetickými šmejdy. „Jejich metody zavánějí stejnými nekalými praktikami, jaké měli prodejci hrnců,“ podotkl mluvčí ERÚ Michal Kebort. Kromě neexistujícího úřadu se také vydávají za inspektory České obchodní inspekce a pracovníky České pošty. 

MF dnes následně detailněji popisuje schůzku s onou pracovnicí. „Není v tom nic, co by vás ohrozilo, a hlavně: Co vám kdo dneska vyřídí zadarmo?“ slyší například od ženy. „Baví mě práce s klienty a vím, že pro ně dělám něco dobrého. Neoblbujeme lidi, nezastáváme se jednoho dodavatele, nenutíme: Podepište smlouvu,“ poznamenává prý také žena ve zhruba 45minutové schůzce. 

Jak MF Dnes dodává, jde o společnost Centrální výběrová řízení a zkušenost s ní mají například i občané litoměřických vesnic. 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

Ing. Jan Bauer byl položen dotaz

Děláte dost?

Nejdříve vás odcituji: „Vláda schválila celou řadu cílených opatření v hodnotě dosahující sté miliardy. Ať už se jedná o jednorázovou podporu rodin, navýšení důchodů v lednu a červnu nebo snížení spotřební daně“. Není ale navýšení důchodů dáno ze zákona? A druhá věc, myslíte, že dočasné snížené spot...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vybrali víc, ať to vrátí lidem. Vláda schytala velký políček od Babiše

16:03 Vybrali víc, ať to vrátí lidem. Vláda schytala velký políček od Babiše

Bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) objíždí Česko se svým obytným vozem. Jak se mu vede v kampani, o k…