Už se vymýšlí, co když vyhraje Babiš: Fiala svolává v noci vládu, řetězová blokáda Hradu...

27.01.2023 22:44 | Ze sítí

„Co se stane, pokud vyhraje Andrej Babiš?“ Přesně takovouto otázku, zamýšlející se nad případnou výhrou expremiéra a předsedy hnutí ANO v druhém kole prezidentských voleb, si aktuálně pokládá množství politiků i komentujících na sociálních sítích. Padají tak názory, že by Milion chvilek „řetězem blokoval Hrad“, či to, že pak „nabere antikomunismus na obrátkách“. Řeporyjský starosta Pavel Novotný (ODS) má však jasno. Zítra podle něj bude „pro lízače miliardářské zadele pěknej kravál“. „Kuniksichta“ Babiše podle něj čeká u voleb „výprask“.

Už se vymýšlí, co když vyhraje Babiš: Fiala svolává v noci vládu, řetězová blokáda Hradu...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš

Anketa

Ohrožuje Babiš bezpečnost ČR?

8%
90%
hlasovalo: 17026 lidí
Úvahy nad tím, co se stane, pokud ve druhém kole prezidentských voleb zvítězí jeden, či druhý kandidát, se tradičně rozmnožily i při aktuálně probíhajícím prezidentském klání a na sociálních sítích se množí, „co se stane“, pokud druhé kolo vyhraje bývalý náčelník Generálního štábu Armády České republiky a předseda vojenského výboru NATO Petr Pavel, či naopak expremiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš.

Právě v případě výhry Babiše někteří dokonce varují před tím, že emigrují. „Mně vždycky přišlo trapný, když někdo říkal, ‚když vyhraje volby X, tak se stěhuju‘, ale typicooo, když si představím, že by Babiš byl prezident, tak bych tady taky nechtěla žít,“ vyjádřila se kupříkladu jedna z mladých twitterových komentátorek, či se rozjela diskuse, kam by případně lidé, kteří s podobným sdělením operují, chtěli emigrovat nejraději.

Najdou se i tací, kteří budou rádi v případě vítězství jakéhokoli z kandidátů. Jedna z uživatelek Twitteru se kupříkladu vytasila se svou náklonností ke generálu Pavlovi, avšak hned na to poznamenala, že když vyhraje Babiš, tak si za peníze, které na něho vsadila, „koupí boty“.

„Co by se stalo, kdyby v sobotu Andrej Babiš o 0,5 % vyhrál: Milion chvilek řetězem blokuje Hrad. Herci a zpěváci zakládají iniciativu ‚Za pravdu‘ a vyzývají Babiše, aby opustil zemi. Fiala svolává mimořádné noční jednání vlády. Všechna média a servery vycházejí s černým pruhem,“ sdílel výčet toho, co se podle něj stane, jiný z twitterových komentátorů.

Poslanec Martin Kolovratník (ANO) na to připojil, že v případě vítězného tažení Babiše čeká, že „vrchní komici“, řeporyjský starosta Pavel Novotný (ODS) a někdejší člen Rady ČT Zdeněk Šarapatka, „uzavřou manželství“ a budou se podle něj stěhovat „rituálně do pralesu Boubín“. „Svědkem této historické události nebude nikdo jiný než Pavel Šafr společně s Johanou Hovorkovou,“ doplnil směrem k novinářům serveru Forum24.cz.

Novotný na příspěvek zakrátko reagoval. „Dobré ráno z Řeporyjí, pane Kolovratníku, neotravujte pls celebrity označováním, zejména slaví-li. Podle mě bude zejtra na štábu na horní tribuně pro lízače miliardářské zadele pěknej kravál. Vy se potento,“ vzkázal a sdílel fotografii se satirickými „pokyny k volbám“ od své „řeporyjské tajné služby“, kde se píše o Babišovi coby o „kuniksichtovi“.

Další z poslanců za ANO už má také jasno, kdo bude prezidentem. „Poprvé od revoluce budeme mít prezidenta, který byl ještě v roce 1989 v KSČ. To je fakt,“ sdílel Patrik Nacher.

Podle něj komunistická minulost obou kandidátů může „vyústit v zajímavý paradox“. „Pokud vyhraje Babiš, nabere antikomunismus na obrátkách. Pokud zvítězí Pavel, antikomunismus prakticky skončí,“ míní.

Oponoval mu však novinář Marek Stoniš. Má to prý přesně naopak. „U mě tedy antikomunismus v případě vítězství Pavla akceleruje, vyhraje-li Andrej Babiš, zůstane tak nějak standardní, asi jako posledních 33 let,“ uveřejnil svůj odlišný postoj.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: rakTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Další banka padá. A hodně velká. „Kaput. Vyberte si peníze,“ zaznělo

17:00 Další banka padá. A hodně velká. „Kaput. Vyberte si peníze,“ zaznělo

Hrozba bankovní krize se ani po záchraně Credit Suisse z Evropy stále nevytratila a investoři se obá…