Už to jede Německem. Fiala za blbce s Nutellou

07.11.2023 13:51 | Zprávy

O nákupu premiéra Petra Fialy (ODS) v Bavorsku píší i německá média. „Je to pro něj doma moc drahé,“ zaznělo z deníku Bild. Veřejnoprávní stanice Bayerische Rundfunk neopomněla německým čtenářům vysvětlit, že se v České republice Fiala dlouhodobě potýká s vysokou mírou nedůvěry. Český premiér s Nutellou a dalšími výrobky Němce udivil.

Už to jede Německem. Fiala za blbce s Nutellou
Foto: Reprofoto: Twitter P. Fialy
Popisek: Premiér Fiala porovnává ceny potravin

„Protože je to pro něj doma moc drahé, český předseda vlády nakupuje u nás!“ tak zní titulek německého deníku Bild u článku informujícího o nákupu premiéra Petra Fialy v supermarketu ve Waldsassenu. V supermarketu nakoupil například kečup, čokoládu, máslo, kolu, vejce, mléko, rajčata a Nutellu, přičemž následně shledal, že v Česku je všechno dražší nebo se prodává v menším balení.

„První nákup mám za sebou. Nakoupil jsem devět takových běžných věcí. Ten nákup vyšel na necelých dvacet eur, to znamená, že to bude kolem pěti set korun,“ zkonstatoval premiér a následně se vydal do České republiky, nakoupil stejný nákup v chebském supermarketu.

„Mám tady stejných devět druhů potravin, ale ten nákup v České republice je o více než 60 korun dražší, než byl totožný nákup v Německu. Prakticky totožné výrobky od stejných producentů a od stejných výrobců jsou v České republice prostě dražší a navíc se zdá, že v Německu mají větší balení,“ dodal premiér.

V kuchyni v Kramářově vile nakonec premiér rozebral nákup podrobněji. „Celkově u všech těch devíti položek byla cena v Německu nižší než v českém obchodě. Někde ten rozdíl není velký, třeba u vajec, chleba, naopak velký rozdíl byl třeba u másla, kdy máslo u nás stálo o více než třetinu než to máslo, které jsem koupil v Německu. Podobně velký rozdíl byl třeba u ceny Nutelly,“ řekl.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Denis​ Doksanský byl položen dotaz

Muslimští migranti

Já nevím, ale nejde naštěstí problém s muslimskými migranty mimo nás? Nebo oni se sem nějak hranou? Podle mě naštěstí ne. Kolik jich tu teď je? A to, že tu máme uprchlíky z Ukrajiny není to pro nás vlastně vykoupení z toho, abysme nemuseli přijímat právě muslimské migranty? Myslím, že to tak bylo p...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

To že je v okolních státech levněji,, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseŠUKaHEK , 07.11.2023 14:27:58
tak to zjistil i Pávek s chotí i v Polsku.

|  16 |  0

Další články z rubriky

ODS je v tranzici, baví se Holec. Skončí jedna velká lež

13:56 ODS je v tranzici, baví se Holec. Skončí jedna velká lež

Debata o přijetí eura na sobotní ideové konferenci ODS rozvířila reakce. Komentátor Petr Holec tvrdí…