V Bavorsku se to „trochu“ vymklo z rukou. Migranti tam řádí jako černá ruka

21. 5. 2018 19:36

V Bavorsku přestává být bezpečno. Minimálně to platí pro dívky a ženy. Podle oficiálních statistik v loňském roce prudce stoupl počet znásilnění. Zejména těch, kdy jsou pachateli migranti.

V Bavorsku se to „trochu“ vymklo z rukou. Migranti tam řádí jako černá ruka
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Čekající na oběd

O nárůstu počtu případů znásilnění v Německu se hovoří od začátku migrační krize v roce 2015 velmi často. Oficiální statistiky uvádějí, že minimálně v oblasti sexuálního zneužívání šla po příchodu stovek tisíc migrantů z Blízkého východu „čísla“ nahoru. Zpočátku německá média o jednotlivých případech znásilnění migranty informovala jen velmi opatrně, ale postupem času se celostátní deníky a magazíny na tuto oblast zločinnosti začala zaměřovat stále víc.

V poslední době panuje napjatá situace zejména v Bavorsku, kde došlo v krátkém sledu k několika případům napadení se sexuálním podtextem a až příliš často za ně nesou zodpovědnost právě migranti. V Höhenkrichen-Siegertsbrunn, které leží poblíž Mnichova, tak byla znásilněna teprve šestnáctiletá dívka sedmadvacetiletým a sedmnáctiletým migrantem z Afghánistánu. Přibližně před týdnem potom nigerijský žadatel o azyl brutálně znásilnil běžkyni.

Případ z Riederingu vyvolal značné pobouření stejně jako pokus o znásilnění osmnáctileté ženy, ke kterému nedošlo jen díky včasnému zásahu náhodného kolemjdoucího. Podle informací policie žena dříve navštívila uprchlické centrum a právě migranti, kteří ji napadli s úmyslem ji sexuálně zneužít, se v tomto uprchlickém centru také zdržovali. Šlo o afghánské žadatele o azyl, které nakonec hledala policie pomocí vrtulníku.

Jak uvádí rakouský deník Kronen Zeitung, v Bavorsku nešlo zdaleka o ojedinělé případy znásilnění. Za poslední tři roky v této spolkové zemi došlo k desítkám dalších a zdejší veřejnost už je z tohoto negativního trendu poněkud „nesvá“. K uklidnění situace nepřispěly ani oficiální statistiky, které zveřejnilo samotné ministerstvo vnitra Bavorska. V první polovině loňského roku došlo v porovnání se stejný obdobím roku 2016 k nárůstu počtu znásilnění o 48 %.

Ještě více alarmující jsou statistiky, které se týkají přímo migrantů či žadatelů o azyl. Podle bavorského ministerstva vnitra v loňském roce vzrostl počet znásilnění v jejich případě o závratných devadesát jedna procent. Bezpečnostní situace v Bavorsku se zatím příliš nezlepšila ani po jmenování šéfa bavorské CSU Horsta Seehofera ministrem vnitra, který na sebe upozornil hojně kritizovaným výrokem, že „islám nepatří do Německa“.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pane redaktore ČT, nedělejte tu sluníčkářskou žumpu. A zameťte si před svým prahem. Pokus o grilování Okamury se totálně obrátil

19:46 Pane redaktore ČT, nedělejte tu sluníčkářskou žumpu. A zameťte si před svým prahem. Pokus o grilování Okamury se totálně obrátil

Předseda hnutí SPD Tomio Okamura se na tiskové konferenci před jednáním Poslanecké sněmovny pustil r…