V březnu tohoto roku byla s definitivní platností zbavena funkce jihokorejská prezidentka Pak Kun-hje, a to kvůli korupční kauze své neformální poradkyně Čche Son-sil, která byla odsouzena za korupci. Dostala tři roky vězení. Sociolog Petr Hampl tvrdí, že byla odsouzena i proto, že sestavovala seznamy nežádoucích umělců a státem podporovaných akcí.
„Ty seznamy (byť neformální) u nás existují už dávno. Třeba umělci, co podporují Miloše Zemana, si ve státní televizi neškrtnou. Ale letos šla vládnoucí parta ještě dál a na ministerstvu vnitra byl sestaven (seznam) stovky občanů, proti kterým jsou vedeny operace, i když nejsou podezíráni z žádného trestného činu. Pouze proto, aby to vládní straně pomohlo k volebnímu úspěchu. Sledování premiérovy manželky (i kdyby se bylo prokázalo) je proti tomu neškodná hra. A lidé z Centra hybridních hrozeb byli ještě tak hloupí, aby se tím chlubili! Mimo jiné to znamená, že po výrazné změně vlády lze s vysokou pravděpodobností očekávat, že paní Romancová a její blízcí spolupracovníci skončí ve vězení,“ tvrdí Hampl.
Pokud se tedy Romancovové a spol. před tím nepodaří zamezit výrazné politické změně, dodává autor.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp