V Německu jde před soud imigrant z Afriky. Má toho na triku skutečně hodně

2. 2. 2018 6:30

V německém Tübingen začal včera přes okresním soudem proces s údajně jednadvacetiletým žadatelem o azyl z Gambie, který čelí obvinění z několika pokusů i dokonaných znásilnění.

V Německu jde před soud imigrant z Afriky. Má toho na triku skutečně hodně
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Stany si uprchlíci rozestavili hned na několika ulicích. Tábory migrantů ze Středního východu a z Afriky vyrostly odděleně
reklama

Jak uvádí internetový deník Stuttgarter Nachrichte, obžalovaný působil při prvním soudním stání apaticky a nepůsobí jako někdo, kde se dopustil dvou znásilnění a další dva pokusy naštěstí pro své oběti nestačil dokončit. Ve vazbě sedí Gambijec od července 2017, kdy se jej vyšetřovatelům díky výpovědi napadených a znásilněných žen a také DNA testu podařilo dopadnout. K jeho zatčení podle serveru přispěla zejména čtvrtá oběť.

V Německu žije pachatel od roku 2014. Od té doby se údajně stačil vyučit a má malé dítě se svoji partnerkou. Jako vzorný otec se však rozhodně nechoval. Dvou znásilnění a dalších dvou napadení se migrant z Gambie dopustil v období mezi květnem 2015 a únorem 2017. Podle stávajících důkazů napadl první ženu v časných ranních hodinách prvního května 2017. Svoji podnapilou oběť oslovil v centru města a lákal ji k sobě domů.

Třiatřicetiletá žena nakonec souhlasila a odešla s ním domů. Tam však rezolutně odmítla mít s ním pohlavní styk. Gambijec se tedy pokusil ženu přesvědčit násilím. Oběť se však bránila, způsobila mu podlitiny na krku a nepřestala, dokud ji násilník nepustil. K dalšímu útoku se mladý gambijský násilník odhodlal po dalších třech týdnech. Také tentokrát si shodou okolností vyhlédl třiatřicetiletou ženu, které se však nepodařilo ubránit.

Ženu napadl v parku, zatáhl ji do křoví a tam ji málem udusil do bezvědomí. Bezbrannou oběť poté svlékl a znásilnil. Zatím další prokázaný útok na ženy se odehrál po dalších čtyřech měsících. V botanické zahradě tentokrát přepadl jednadvacetiletou ženu a pokoušel se ji rovněž zatáhnout do křoví. Naštěstí jeho počínání zpozorovali náhodní kolemjdoucí a ženu zachránili. Podle státního prokurátora má obžalovaný na svědomí minimálně jedno další znásilnění.

To se odehrálo 24. února loňského roku. Gambijec přilákal do ubytovacích prostor uprchlického centra čtyřiatřicetiletou ženu, kterou následně nutil k orálnímu sexu. Když žena nesouhlasil, tak ji přinutil proti její vůli. Tento a případné další prohřešky bude okresní soud v Tübingen posuzovat za osm dní, kdy je naplánováno další stání. Celkem soud počítá s osmi soudními stáními, po kterých by měl být vynesen konečný rozsudek.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pro
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,Lžou vám. Není to jen tak." Ivan Langer u Soukupa šokoval občany, pokud jde o virus

10:12 ,,Lžou vám. Není to jen tak." Ivan Langer u Soukupa šokoval občany, pokud jde o virus

Ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup si do svého studia pozval bývalého ministra vnitra Ivana Langera…