V Německu policie zasahovala proti teroristům. Ale pozor, nešlo o muslimy, ale o „levicové aktivisty“

20.03.2018 13:37

Německo se dlouhá léta potýká s levicovým extremismem, byť mediální a politický mainstream s oblibou ukazuje prstem především na „krajně pravicový extremismus“. Magazín Spiegel a další média nyní informují o zásahu policie, která odhalila teroristické plány Antify.

V Německu policie zasahovala proti teroristům. Ale pozor, nešlo o muslimy, ale o „levicové aktivisty“
Foto: Vít Hassan
Popisek: Antifa uspořádala demonstraci na náměstí Antonplatz v Berlíně

Ve Spojených státech má levicové hnutí Antifa nálepku teroristického hnutí a zásah německé policie v minulém týdnu ukazuje, že americké zpravodajské služby rozhodně nemluví do větru. Policie v Durýnsku dle magazínu Spiegel při zátahu na buňky Antify objevila několik kilogramů chemikálii, které se používají při výrobě „třaskavých náloží“. Premiér Durýnska Bodo Ramelow z Levice, který zastává svůj post od roku 2014, se nyní ocitl pod tvrdým politickým tlakem.

Jak zmiňuje Spiegel, k zátahu durýnské policie došlo minulý týden v úterý a zajištěni při něm byli dva pachatelé ve věku pětadvacet a jednatřicet let. Policie u nich našla několik kilogramů výbušnin a chemikálii a již proti nim vznesla konkrétní obvinění. Oba pachatelé patří k okruhu lidí, kteří sympatizují s extrémně levicovým uskupením Antifa, na jedné z demonstrací na podporu přijímání uprchlíků v Praze byl k vidění například předseda Pirátů Ivan Bartoš.

Jeden z podezřelých byl konkrétně členem Aliance pro občanskou odvahu a lidská práva, které bylo vládou Durýnska uděleno ocenění za dodržování demokratických principů. A právě proto se nyní stal vedoucí představitel durýnské vlády Ramelow hlavním terčem kritiky z řad politiků i veřejnosti. „Zveřejněné výsledky vyšetřování ukazují, že Ramelow ocenil organizaci, jejíž představitel plánoval teroristický útok,“ cituje magazín šéfa durýnské CDU Mike Mohringa.

V příštích dnech, podle Spiegelu, by se celým případem měl  zabývat parlament v Durýnsku. Přes poměrně jasné důkazy zatím soud netvrdí, že by zatčené osoby plánovaly bombové útoky. Podle prokuratury v nejlidnatějším městě Durýnska Gera zatím není prokázané, že by měli záměry pachatelů politické kořeny. Naopak ministr vnitra této spolkové země Georg Maier z SPD nevylučuje, že chystané útoky byly politicky motivované.

Maier připomněl násilnosti v průběhu summitu G20 v Hamburku, na kterých se loni v létě značnou měrou podílela právě Antifa a jí spřízněné levicově extremistická hnutí. Několik dní poté německá média informovala také o snaze levicových radikálních uskupeních narušit plynulý chod železniční dopravy. Na vlakovou dopravu dle Deutsche Bahn zaútočili levicoví radikálové v roce 2016 více než třicetkrát.


 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pro

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

George Soros. Nové nařčení, které nikdo jen tak nesmete

20:21 George Soros. Nové nařčení, které nikdo jen tak nesmete

Americký prezident Joe Biden se potýká při řešení situace na prestižních univerzitách, obsazených pr…