V generálově týmu se obávají, že jim voliči odjedou na hory. Toto nasadili

24.01.2023 22:20 | Ze sítí

Prezidentští kandidáti Andrej Babiš a Petr Pavel přerušili pár dní před druhým kolem prezidentských voleb kontaktní kampaň. Babiš kvůli bezpečnosti, Pavel kvůli nemoci. Výsledky voleb to ale podle odborníků nijak zvlášť neovlivní. Mnohem více by se do nich mohlo promítnout, že Češi zamíří na hory. Toho si je vědom i generál, který na svém twitterovém účtu zdůraznil důležitost volební účasti v prezidentských volbách.

V generálově týmu se obávají, že jim voliči odjedou na hory. Toto nasadili
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Pavel postoupil do druhého kola prezidentské volby. V jeho volebním štábu bylo veselo

Ukončení kontaktní kampaně, které dnes oznámil prezidentský kandidát Andrej Babiš (ANO), výsledek voleb prakticky neovlivní, domnívají se někteří politologové. Zveřejněním dalších výhrůžek se Babiš podle nich ještě snaží změnit náladu ve společnosti a využít dojem o ohrožení rodiny.

Anketa

Kdo víc rozděluje společnost?

hlasovalo: 41334 lidí
Bývalý premiér dnes na tiskové konferenci oznámil, že obdržel anonymní dopis, v němž mu někdo vyhrožuje smrtí v případě, že ve volbách vyhraje. Kvůli výhrůžkám proto zrušil dnešní výjezd do Hradce Králové a oznámil, že do druhého kola volby, které se uskuteční v pátek a sobotu, už kvůli výhrůžkám kontaktní kampaň nepovede.

Jeho protikandidát Petr Pavel přerušil kontaktní kampaň také, a sice kvůli zdravotnímu stavu. Co však může volby ovlivnit, je, že si řada lidí místo voleb raději odjede zalyžovat na hory, kde napadl sníh. Generál proto vyzval na sociální síti, aby lidé dali přednost volbám.

„Kdo dřív volí, ten dřív jede! Druhé kolo voleb je před námi, na horách nasněžilo a moji kolegové by vám rádi nasdíleli důležité upozornění, se kterým můžu jen souhlasit,“ napsal ve svém tweetu a přidal obrázek, na němž dává do kontrastu volební akt a zimní sport jako lyžování či zimní bruslení. To je doprovázeno hesly jako „nejdřív vol a pak skol“ nebo varování „Pozor, lavinové nebezpečí, pokud odjedete na hory“.

 

 

Že jsou tyto výzvy namístě, potvrzuje pro ČTK také politolog Miroslav Mareš. Podle něj ukončení kontaktních kampaní může mít „výraznější efekt to, že řada lidí z měst odjede o víkendu na hory, aniž odvolí, než to, že Babiš přerušil kontaktní kampaň“.

Druhé kolo prezidentských voleb je naplánováno na 27. a 28. ledna. Volební místnosti se otevřou v pátek od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

Budete jen automat na podpisy?

Nebo jak jinak si vysvětlit, že podepisujete zákony, se kterými máte zároveň problém, a který hodnotíte jako protiústavní? Myslel jsem, že by člověk měl schvalovat věci - i v osobním životě, s kterými souhlasí

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

 „Chachacha!“ 109 Kč za Ramu. A Čech se pomstil za drahotu

9:45 „Chachacha!“ 109 Kč za Ramu. A Čech se pomstil za drahotu

„Nenakupujte v Česku, přijeďte do Polska. Polsko – standardní evropská země.“ Takové video se objevi…