V šíření nenávisti vyniká SPD, tvrdí experti. Okamura se brání

17.04.2019 15:40 | Zprávy

V šíření projevů rasové, etnické a náboženské nenávisti hrálo loni v České republice hlavní roli hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury. Ve zprávě o projevech extremismu za rok 2018 to uvedlo Ministerstvo vnitra.

V šíření nenávisti vyniká SPD, tvrdí experti. Okamura se brání
Foto: JK
Popisek: Tomio Okamura

Podle dokumentu, který má ČTK k dispozici, zastínila SPD tradiční pravicové extremisty, jejichž význam naopak postupně upadal. Okamura ČTK řekl, že zprávu považuje za nesmysl a politicky motivovanou s ohledem na to, že vnitro vede ČSSD.

Sněmovní hnutí SPD je podle zprávy nejvlivnějším aktérem v šíření náboženské či etnické nesnášenlivosti. „Někteří jeho členové byli velmi aktivní v šíření informací zaměřených proti muslimům, imigrantům či Romům,“ uvádí zpráva. SPD podle ní záměrně cílí na skupiny obyvatel, u kterých předpokládá, že manipulativní informace nebudou podrobovat kritické reflexi.

Okamura tvrzení vnitra odmítá, ministr Jan Hamáček (ČSSD) podle něj využívá resort k politickému boji. „Využívá ho k plácání nesmyslů a výmyslů, aby před volbami do Evropského parlamentu poškodil politickou konkurenci nepodloženými nesmysly. U SPD je zcela jasné, že nic takového nedělá,“ řekl ČTK Okamura. SPD podle něj pouze říká názory v souladu se svým programem.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mp

Bc. Martin Bednář, MBA. byl položen dotaz

ÚSTAVA

Co přesně byste na Ústavě změnil? A ještě podle vás zřejmě volí lidé do senátu špatně, ale jak je podle vás možné, že ve volbách do sněmovny volí jinak? Protože tam má ANO většinu poslanců, zatímco v senátu je vás za ANO jen hrstka.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Situace vybuchla. Zákazníci O2 si jdou pro své peníze

18:30 Situace vybuchla. Zákazníci O2 si jdou pro své peníze

Neuběhl ani měsíc a operátor O2 opět svým zákazníkům připravil nemilé překvapení. Kdo dnes potřebova…