VIDEO Málem mu dal přes ústa. Řecký extremistický europoslanec se hádal kvůli Turecku

03.03.2016 11:31 | Zprávy

Konference o právech menšin v Řecku na půdě Evropského parlamentu málem vyústila v bitku mezi rumunským europoslancem Csabou Sógorem a řeckým europoslancem Lamprosem Fountoulisem. Nechybělo mnoho a oba dva ctihodní politici se pustili do pěstního souboje.

VIDEO Málem mu dal přes ústa. Řecký extremistický europoslanec se hádal kvůli Turecku
Foto: Radim Panenka
Popisek: Evropský parlament ve Štrasburku

Fountoulis neudržel své nervy na uzdě ve chvíli, kdy se hovořilo o situaci turecké menšiny žijící v oblasti Thrákie, která se rozkládá částečně v severním Řecku. „Neexistuje žádná turecká menšina v této oblasti. Běžte si řešit problémy ve své zemi, nikoli v té mé,“ obořil se člen Zlatého úsvitu Fountoulis na hlavního organizátora konference Sógora, který reprezentuje maďarskou menšinu v Rumunsku. Ten vstal ze svého místa a šel si poté vše vysvětlovat s Fountoulisem z očí do očí.

Celý text v angličtině i s videem najdete ZDE

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pro

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Vystoupení z EU

Nemyslíte, že když vystoupíme z EU, vedlo by to jen k tomu, že by se rozhodovalo o nás bez nás? Protože na evropském trhu jsme dost závislý.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Netetujeme si lvíčky na ruce, nechodíme jako bruselské hranolky.“ A pak přišla Černochová a přidržela Lipavskému tácek s klobásou

9:10 „Netetujeme si lvíčky na ruce, nechodíme jako bruselské hranolky.“ A pak přišla Černochová a přidržela Lipavskému tácek s klobásou

„Myslím si, že je taky docela úspěch, že si Honza Lipavský neušpinil košili, protože vždy, když já j…