VIDEO Psychiatr sledoval Miroslava Kalouska...

25.10.2017 14:15

„Rozlučkový“ projev předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska před novináři zhodnotil psychiatr Jan Cimický jako pragmatický, klidný a uvážlivý, a to přestože Kalousek poněkud nervózně sděloval, že již v listopadu na sněmu nebude obhajovat funkci předsedy strany. Přitom se taky několikrát přeřekl. „Protože takové rozhodnutí asi není pro špičkového politika snadné, je pochopitelné i emocionální rozrušení, s nímž takový projev pronáší,“ vysvětlil k tomu Cimický.

VIDEO Psychiatr sledoval Miroslava Kalouska...
Foto: Oldřich Szaban
Popisek: Fotografování s příznivci TOP 09

Šéf TOP 09 Miroslav Kalousek na vypjatém brífinku novinářům oznámil, že kvůli špatnému volebnímu výsledku své strany v listopadu na sněmu nebude obhajovat funkci předsedy strany. Chce tak údajně odstranit jednu z možných překážek spolupráce stran ve střední a pravé části politického spektra. Připustil, že jeho osobnost by mohla být pro ostatní skutečným nebo zástupným důvodem proti případnému projektu.

Jenže to, jakým stylem tyto skutečnosti lídr TOPky novinářům sděloval, nebylo až tak pro něj typické. Při své řeči se totiž několikrát přeřekl – třeba o svém možném nástupci Jiřím Pospíšilovi, europoslanci, který za stranu dlouhodobě vystupuje, řekl, že byl dlouholetým místopředsedou TOP 09, i když se později opravil –  a chybělo i jeho sebevědomé vystupování. Při odpovědích pro novináře pak Kalousek často zakláněl hlavu, ústa měl nakřivo, snažil se o křečovitý úsměv a jeho mimika a gesta prozrazovala, že je v koncích. Jak je možné, že tak zkušený politik, jako je on, nedokáže udržet emoce na uzdě?

Anketa

Chcete, aby Škromach, Zimola a další lidé blízcí Zemanovi převzali a obrodili ČSSD?

74%
26%
hlasovalo: 6659 lidí

ParlamentníListy.cz se na tyto skutečnosti otázaly předního psychiatra Jana Cimického. Ten ale překvapivě sdělil, že se není v tak vypjaté situaci čemu divit.

„Myslím, že projev Miroslava Kalouska byl pragmatický a je samozřejmě i reakcí na volební zklamání, a přitom byl racionálním zhodnocením situace. Protože takové rozhodnutí asi není pro špičkového politika snadné, je pochopitelné i emocionální rozrušení, s nímž takový projev pronáší. Celkově je ale můj dojem z jeho projevu: překvapivě klidný a uvážlivý a je zjevně výsledkem bilanční úvahy,“ uvedl k tomu Cimický.

Ve Sněmovně asi bude pěkná divočina!

Jak už bylo řečeno, možným Kalouskovým nástupcem by mohl být europoslanec Jiří Pospíšil, který za stranu sice dlouhodobě vystupuje, ale přihlášku do ní si podal až nyní po volbách. V nich pak uspěli například Dominik Feri, jenž bude nejmladším poslancem. Úspěšnou tváří je také Markéta Pekarová Adamová. Ta by se měla stát první místopředsedkyní strany.

„Bude aspirovat na předsedu klubu. V budoucí Sněmovně to asi bude pěkná divočina a kromě Kalouska se v ní nikdo rychle nezorientuje. Tím ale potenciální nový předseda TOP 09 bude mít problém, že nebude nejviditelnější tváří TOP 09. Doufám, že se na to nikdo z nových poslanců necítí. To by byla konečná,“ uvedl pro média na Kalouskovo konto poslanec František Laudát (TOP 09).

Prý jej však více nežli Kalouskův odchod zaujala věta, že ve hře o post předsedy TOP 09 jsou i Marek Ženíšek, anebo i Markéta Adamová, tedy mladé křídlo TOP 09.

„Pokud k tomu dojde, potom, prosím, bude na českém politickém tržišti k dispozici volných 5 % liberálních voličů. Nechci už TOPce radit, ale za jedinou šanci považuji najít osobnost mimo stávající establishment,“ zdůraznil k tomu Laudát s tím, že lidé vyžadují zcela nové tváře.

Ing. František Laudát

  • Předseda Klubu angažovaných nestraníků (KAN)

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Olga Böhmová

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lže a manipuluje Milion chvilek? Počty účastníků prý nesedí. Petr Štěpánek přináší zajímavý důkaz z dřívějška

22:18 Lže a manipuluje Milion chvilek? Počty účastníků prý nesedí. Petr Štěpánek přináší zajímavý důkaz z dřívějška

„Chvilkaři lžou a manipulují,“ rozčiluje se na sociální síti bývalý radní pro rozhlasové a televizní…