VÍME PRVNÍ Náměstkyně Kalistová řízením kultury pověřena nebude

29. 7. 2019 18:42

ParlamentníListy.cz od dvou nezávislých zdrojů z Ministerstva kultury obdržely informaci, že k pověření náměstkyně pro řízení sekce živého umění Kateřiny Kalistové (ČSSD) řízením Ministerstva kultury nedojde. Tento plán původně navrhoval premiér Andrej Babiš.

VÍME PRVNÍ Náměstkyně Kalistová řízením kultury pověřena nebude
Foto: Archiv KK
Popisek: Kateřina Kalistová
reklama

Anketa

Myslíte, že volební blok ODS, KDU-ČSL, TOP 09 a STAN vyhraje parlamentní volby?

4%
96%
hlasovalo: 11884 lidí

Premiér posléze zjistil, že nemá kompetence k pověření náměstkyně pro řízení sekce živého umění Kateřiny Kalistové (ČSSD) řízením Ministerstva kultury. ČTK řekl, že náměstka či náměstkyni by měl pověřit před svým odchodem z úřadu nynější ministr Antonín Staněk (ČSSD). Několikatýdenní proluka v řízení resortu podle něj nezpůsobí problémy.

Jak se naší redakci podařilo zjistit, jmenování Kalistové blokují některá její dřívější rozhodnutí. „Byla tam špatná komunikace, kdy paní Kalistová nepředávala informace, jak měla,“ sdělil šalamounsky jeden ze zdrojů. Druhý slova potvrdil s tím, že odcházející ministr Staněk Kalistovou „rozhodně nepověří“.

„Kalistová byla teď třikrát na vládě, resort funguje, není to tak, že by se bez ministra ministerstvo zhroutilo. Navíc jsou prázdniny, takže je to zbytečná starost,“ uvedl před několika dny premiér Babiš. Na ministerstvo se chystá ve středu před zahájením vládních prázdnin.

„Rozpočet vyjednáváme od února, není to něco, že by bylo něco ohroženo,“ uvedl premiér. Už dříve řekl, že předpokládá, že nejpozději 26. srpna, tedy po vládních prázdninách, bude o situaci na ministerstvu jasno. Pokud ne, udělá zásadní kroky, řekl. Možný další postup nechtěl přiblížit.

ČSSD hrozila odchodem z vlády, kdyby Staněk kabinet neopustil a Zeman místo něj nejmenoval Michala Šmardu. Podle sociálních demokratů by jejich účast ve vládě ztratila smysl, kdyby nemohli rozhodovat, koho do ní vyšlou. Situace kolem Staňka je dosud nejdéle trvajícím případem, kdy prezident odmítal vyhovět premiérovi s navrženou změnou ve vládě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tomáš A. Nový
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Roušky? Podívejte se do Česka, jak to má fungovat, doporučují slavné americké noviny. A šíří se i VIDEO

17:24 Roušky? Podívejte se do Česka, jak to má fungovat, doporučují slavné americké noviny. A šíří se i VIDEO

Andrej Babiš sdílel na Twitteru článek z amerického deníku Washington Post, kde se psalo o úspěchu č…