Válka Babiše, Bakaly a dalších magnátů, píše zcela vážně Erik Best. Je do toho zamotaná i ČT

26.11.2013 13:12

Obvykle dobře informovaný americký novinář Erik Best píše o válce, která se prý rozpoutala mezi nejvlivnějšími českými oligarchy. Její podstatou má být válka mediálních domů, kterou lze prý pozorovat například v magazínu Respekt ze stáje Zdeňka Bakaly, který zaútočil současně na Petra Kellnera i Andreje Babiše.

Válka Babiše, Bakaly a dalších magnátů, píše zcela vážně Erik Best. Je do toho zamotaná i ČT
Foto: repro ČT, tan
Popisek: Erik Best v pořadu Hydepark ČT

Erika Besta k sepsání jeho glosy inspiroval Jiří Paroubek, který pro server Deník.cz mluvil o tom, že Andrej Babiš by se se svými politickými plány nikdy nedostal tak daleko, kdyby nebyl nějak dohodnut s mocnými českými zájmovými skupinami. Best usuzuje, že tím má Paroubek na mysli pět nejvlivnějších rodin, které Best sám již v minulosti popsal jako klíčovou skupinu českých oligarchů. Jejich centrálními mozky jsou Petr Kellner, Zdeněk Bakala, Karel Komárek, Patrik Tkáč a Marek Dospiva.

Celý komentář Erika Besta ZDE.

Best Paroubkovu hypotézu úplně nevylučuje, domnívá se však, že pokud taková dohoda existuje, neúčastní se jí Zdeněk Bakala. Dokazuje to na pondělním vydání magazínu Respekt, vlajkové lodi mediální divize Bakalova impéria. V něm se objevuje poměrně zásadní útok na Andreje Babiše v podobě obsáhlého článku, který ústí ve výzvu „zabránit babišizaci Česka“. Základem textu je kritika Babišova tiskového impéria, kterému prý už nikdo nebude moci věřit, že funguje nezávisle.

Kromě toho však prý Bakalův tiskový orgán přináší rovněž útok na Petra Kellnera a jeho skupinu PPF. Útok je stejně jako v případě Babiše zaměřen na mediální aktivity. Konkrétně na vliv PPF na veřejnoprávní Českou televizi.

V Respektu vykládá předseda Rady ČT Milan Uhde, jak se poprvé setkal se současným generálním ředitelem televize Petrem Dvořákem. Zkontaktoval je prý Uhdeho synovec, který pracuje v advokátní kanceláři, zastupující celé Kellnerovo impérium PPF. Ten svého strýce oslovil s tím, že by se s ním chtěl sejít jeden „klient“, ze kterého se vyklubal právě Dvořák. Bakalův magazín tak nepřímo obviňuje PPF, že Českou televizi ovládá jednak přes ředitele Dvořáka a jednak přes „strýčka“ Uhdeho v čele televizní rady.

Best tedy soudí, že Zdeněk Bakala poté, co na podzim dostala těžce na frak těžařská divize jeho impéria, rozpoutal s ostatními oligarchy mediální válku. Best však odhaduje, že v této válce dojde i na Bakalovo bolavé místo a ještě se dozvíme ledacos o jeho anabázi v OKD. Krátkodobě se ale mediální válka projevuje opevňováním pozic. Daniel Křetínský, v jehož Energetickém a průmyslovém holdingu se spojují zájmy Kellnerova PPF a J&T Patrika Tkáče, již chystá koupi společnosti Ringier, ovládající největší český bulvární deník Blesk. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Někdo zaplatil za fotografii Babiše z října 2013. A potom? Obnažené holky, šestky silikony, bradavky jak na dlani

11:35 Někdo zaplatil za fotografii Babiše z října 2013. A potom? Obnažené holky, šestky silikony, bradavky jak na dlani

Andrej Babiš je dalším významným mužem, který je obětí virtuálního útoku na sociální síti, jako se t…