Vaše místo není na Velehradě, ale na Čapáku. Na Šafrově fóru jsou zhnuseni ministryní Schillerovou

6. 7. 2019 18:49

Komentátor Štěpán Malát se rozhodl pro Šafrovo Forum24 okomentovat návštěvu ministryně financí Aleny Schillerové (ANO) na Velehradě, kde se rozhodla uctít odkaz věrozvěstů Cyrila a Metoděje. „Na Velehradě Schillerová nebyla a nikdy nebude mezi svými. Její místo je na Čapáku, kamarády má na pražské adrese Politických vězňů 9 a do roku 2023 bohužel také na Pražském hradě,“ strefuje se do ministryně Malát.

Vaše místo není na Velehradě, ale na Čapáku. Na Šafrově fóru jsou zhnuseni ministryní Schillerovou
Foto: Repro TV Prima
Popisek: Ministryně financí Alena Schillerová

Anketa

Měla by ČSSD opustil vládu?

86%
14%
hlasovalo: 3070 lidí
Nejprve Malát referoval, jak Alena Schillerová informovala o své návštěvě Velehradu na facebooku: „V předvečer svátku slovanských věrozvěstů sv. Cyrila a Metoděje se na Velehradě už po dvacáté setkali lidé dobré vůle. Děkuji za báječnou atmosféru i silný duchovní zážitek, který člověka přiměje povznést se nad každodenní starosti a rutinu.“ Přičemž si Malát neodpustil, že exponovaný příspěvek „stojí na facebooku ministryně financí vlády vedené estébákem, kterou drží u moci bolševici“.

Alena Schillerová by se prý měla zamyslet nad tím, „jak moc silný duchovní zážitek způsobila ona a její soudruzi z vlády, když společně s komunisty opět okradli církve tím, že jim zdanili to, co už jim jednou ukradli“.

„Tohle jsou přesně ty chvíle, kdy ministři vlády Andreje Babiše ukazují, že mají jeho školu. Je jim úplně jedno, že je na Velehradě nikdo nechce a nikdo o jejich návštěvu nestojí. Jedou se tam nechat vyfotit, protože se tam schází hodně lidí. To ale nejsou voliči babišistů a ani nikdy nebudou,“ myslí si Malát.

Fotogalerie: - Kladení věnců v Darney

V městečku Darney se na místě, kde v létě roku 191...
Zleva zplnomocněnkyně ministerstva obrany pro vále...
 Pamětní deska v Darney
Ceremonii u francouzsko-československého monumentu...
Představitelé francouzské, české a slovenské deleg...
Vlajkonoš z řad hasičů

A dodává: „Schillerová by se měla poptat, jak to vypadalo na Velehradě v roce 1985.“ Připomíná, že se tam tehdy sešlo až 250 tisíc lidí a akce se přerodila ve velkou protirežimní demonstraci. „Na zásah si tehdy netroufli esenbáci a politici dostali ‚nálož‘. Největší tehdejší ministr kultury Klusák, který do mikrofonů z tribuny prohlásil, že Cyril a Metoděj byli první komunisté. Na vypískání nemusel čekat moc dlouho,“ píše o akci Malát.

„Na Velehradě Schillerová nebyla a nikdy nebude mezi svými. Její místo je na Čapáku, kamarády má na pražské adrese Politických vězňů 9 a do roku 2023 bohužel také na Pražském hradě,“ shrnuje komentátor závěrem.

  • Celý Malátův komentář si můžete přečíst ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: rak

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Je to jinak! Babišovi se nejdřív zvedl žaludek a pak začal pátrat. A teď přiznal...

22:25 Je to jinak! Babišovi se nejdřív zvedl žaludek a pak začal pátrat. A teď přiznal...

Premiér Andrej Babiš se ve své týdenním hlášení „Čau lidi“ rozepsal o dnešním tragickém požáru domov…